Uğur Hoca Yazıyor: FENERBAHÇE, ‘FOTO’DA KAZANDI

0 Yorum

Geride kalan tüm maçlarda sahaya sürdüğü oyuncularla işi çözerken, bu maçta sonradan girenler maçı kopardı. Yedek kulübesinin zenginliğinden ve hazır olması, “Profesörü” –yarın ki maçın sonucuna göre- liderliğe taşıdı.

UĞUR TEMEL

Fenerbahçe bu; yazana, yazı değiştirtir. Aslında maç, 12 Eylül’de oynanan Beşiktaş- Başakşehir maçı gibi gidiyordu… O maçta nasıl Beşiktaş bastırıp, Başakşehir kontra aradıysa, bu maçta da Fenerbahçe bastırdı, Başakşehir kontra aradı. Ama Başakşehir arefeyi görse de bayramı Rossi göstermedi. Uzun zamandır seyrettiğim en güzel golle, liderlik tahtına – Adana Demirspor maçının skoruna göre- Fenerbahçe oturdu.

Oynamayı değil, oynatmamayı seçiyor Emre Hoca, derbi maçlarında. Maçı kilitleyip, kontra ile gol bulma çabasında. Başakşehir’in tek isabetli şutunun +90’da olması, bunun ispatı. Hakkını yememek lazım, Fenerbahçe’nin savunma hattı, bu akşam diğer maçlara göre daha derli toplu idi. Delice bir ofsayt taktiği yerine, daha mantıklıca oynadılar. Arkalarına neredeyse hiç top kaçırmadılar.

Her maçta farklı on birler çıkaran Jesus, bu akşam- Ankaragücü maçına göre- tek değişiklik ile çıkmıştı sahaya. Geride kalan tüm maçlarda sahaya sürdüğü oyuncularla işi çözerken, bu maçta sonradan girenler maçı kopardı. Yedek kulübesinin zenginliğinden ve hazır olması, “Profesörü” –yarın ki maçın sonucuna göre- liderliğe taşıdı.
Önümüzdeki Perşembe akşamı Fenerbahçe, Avrupa Ligi beşinci maçında, bir liderlik mücadelesine daha çıkacak. Rennes maçı öncesi kazanılan bu maç, Sarı-Lacivertli takımın moralini de yüksek tutacaktır.

Emre Hoca, beklemek yerine kendi oyununu oynasa, maçın daha farklı skorla biteceğini düşünüyorum. Beşiktaş maço bir kumardı, tuttu. Her zaman elde beş benzemez ile rest çekilmiyor hâlbuki… Keşke Emre Hoca da, golü bulmayı düşünseydi de, kale önü pozisyonları daha fazla olan bir maç izleseydik.

Bütün Fenerbahçeli taraftarlar, Pazar akşamı 17.00 itibariyle, Konya’yı tutacakları kesin. Bakalım, bu gecenin lideri, unvanını –Konyaspor sayesinde- koruyabilecek mi?

Yorumlayın
Paylaş

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş