Galatasaray Başkan Adayı Süheyl Batum’dan ezeli rakiplerine ‘FETÖ’ cevabı

0 Yorum

Trendyol Süper Lig’de son haftaya en yakın rakibi Fenerbahçe’nin 3 puan önünde giren Galatasaray bir yandan da Başkanlık seçimlerine hazırlanıyor. Galatasaray’da Olağan Seçimli Genel Kurul 25 Mayıs’ta düzenlenecek. 37. Başkanın seçileceği Galatasaray Genel kurulu, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak.

Uğur TEMEL

Seçim öncesi Başkan adayı Prof. Dr. Süheyl Batum, Röportajlık’ın sorularını yanıtladı. Batum, röportajda ezeli rakiplerinin Galatasaray’a yönelik FETÖ iddialarına da sert tepki gösterdi. Bu iddiaların, başarısızlığı örtmek için uydurulduğunu vurgulayan Batum şunları söyledi:

https://x.com/roportajlik/status/1793257881820610713

“1996-2000 arasını dua ve himmete bağlayan ya gerçekten hastadır ya da gerçekten futbolla alakası yoktur. Dua ve himmetle şampiyon edilebileceğine inanıyorlarsa, bütün Fenerbahçeliler otursun, dualarda himmetlerde bulunsunlar ve Fenerbahçe’yi şampiyon etsinler. Bir tek biz dua himmete inanıyoruz, öbürleri dine inanmıyor, dinsiz ve duaya himmete inanmıyor. Bu tamamıyla başarısızlığı örtmek için uydurulmuş bir şeydir.

FETÖ terör örgütünden mahkum olanların sayısına bakın. Bundan sonra konuşalım. Bunların hepsi Türkiye gibi bir ülkede ‘benim param var. İstediğimi söyletirim. İstediğimi de medya yazmak zorundadır.’ %95’i ‘Ben parayı veriyorum’ diye düşünen insanların uydurmasıdır. 

“HER TAKIMDAN SAYARIM”

Ben size 10 tane adam sayarım. Ben size her takımdan sayarım. Her takımın çok sevilen bazı takımların insanlarının şu anda Türkiye’de olmadığını bilirsiniz. Ama hiç kimse söylemez. 

Türkiye’de federasyon diye bir şey olmadığı için, hukuk diye bir şey olmadığı için, savcı diye bir şey olmadığı için, 6222 diye bir şey olmadığı için o kadar kolay algılandı ki bu…”

UĞUR TEMEL: “Ama bazı görüntüler var.”

SÜHEYL BATUM: “Daha ne görüntüler var? O toplantılarda mesela Emre Belözoğlu. Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcularından bir tanesi Ümit Özat neler söyledi? Herkes evet evet işte şucu bucu dediler. Fenerbahçe ile anlaşma yaptı. Bir anda ‘canımız ciğerimiz yok öyle bir şey palavra’ dendi. Ayrıldı, ‘zaten öyledir’ dendi.

Bunun uydurma olduğunu, dümen olduğunu herkes biliyor. Türkiye’de hukuk olmadığı için bir kulübün efsanevi başkanına, kurucu başkanına Fenerbahçe’nin genel kurulunda sözde genel kurulu üyeleri alenen hakaret ediyorlar ve o kulübün başkanı da el ile çırpıyor. Biz bunu kabul etmiyoruz.

Bunun başarılı olamayınca çamur atma olduğunu düşünüyoruz. Her kulüp ne olduğunu döksün. Bende var o isimler. Sizde de var. Başkalarında da var. Ama nedense sadece Galatasaray. 

Duayla himmetle. Hadi oradan. Siz hepiniz dinsizsiniz de, dine inanmıyorsunuz da o yüzden mi dualarınız, himmetleriniz tutmuyor. Ya da şöyle bir şey mi atfediyorsunuz? Fethullah Gülen’de öyle bir dua ve güç vardır ki vallahi ne yapar, yaz ayında kar yağdırır. O zaman siz FETÖ’cüsünüz.”

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş