Kararlı Fenerbahçe, Seyirci Okan Buruk – Musa Uçan yazdı

0 Yorum

Aylardır konuşulan derbi nihayet oynandı. Lig tarihinin puan rekorlarını kıran iki takım, Galatasaray’ın adeta kaleye çevirdiği Rams Park’ta kozlarını paylaştı.

Arda Kardeşler’in maçı katletme girişimine karşın Fenerbahçe takımının kararlı oyunu, Okan Buruk’un maça seyirci kalmasının neticesinde lig şampiyonluğu, son maça kaldı.

TAKIM, HAKEM DAHİL HER ŞEYİ VE HERKESİ YENDİ

Neresinden baksan suikast, sabotaj denecek bir kırmızı kartla 10 kişi kalmasına rağmen Fenerbahçeli oyuncular kazanacaklarına emindi.

İsmail Kartal, maç sonu mütevazı bir açıklama yapmak yerine kulübün seçim işlerine taraf olarak -bence- yapmış olsa da takımını maça hem taktik hem motivasyon anlamında çok iyi hazırlamış.

Okan Buruk ise adeta İsmail Kartal’ın eleştirilen özelliklerinin bir bütünü olmuş. Kötü kadro, kötü taktik, zayıf hamlelerle Okan Buruk, Fenerbahçe kadrosundan sonda ikinci temel sebebi oldu Galatasaray adına kaybedilen 3 puanın.

Hem mevcut başkanın hem başkan adayının taktir ettiği ve yeterli bulduğu kadro, hafta içi medyaya söylediği üzere onuru için oynayıp 10 kişi kalmasına rağmen rakibine hücum şansı bile vermeden 3 puan alarak umudunu son haftaya taşıdı.

ARDA KARDEŞLER TÜRK HAKEMLİĞİNİN NAMUSU ADINA MESLEKTEN EL ÇEKTİRİLMELİ

Maçta bir hakem vardı ki evlere şenlik!

Verdiği vermediği kartlar, fauller, kararları ile maçı çığrından çıkaran, hızını alamayıp birbirine faul sonrası sarılan Osayi ve Barış Alper’e “şakalaştıkları için” sarı kart gösteren Arda Kardeşler derhal hakemlik kariyerini, kendi iradesi ile bitirmeli.

Futbol tarihimizde, bir kaç maç içinde kariyerini bitiren çok kötü hakemler izledik ama hem bu denli kötü ve hakemlik mesleğinde başarısız olup hem bu kadar maç yöneten ikinci bir hakem görmedik.

Türk hakemliğinin namusu adına, Arda Kardeşler’in hakemliği derhal bırakması veya el çektirilmesi gerekiyor.

ŞAMPİYONLUK VE DÜŞME HATTI İÇ İÇE GİRDİ

Haftaya, Konyaspor – Galatasaray maçı berabere biterse büyük ihtimal Hatay düşerken Konyaspor ligde kalıyor ve Galatasaray şampiyonluğunu ilan ediyor.

Birbirinden akıl almaz komplo teorileri ve dedikodular bir kenara bırakılacak olursa haftaya düşme hattı ile şampiyonluk iç içe geçmiş bir kör düğüm olacak.

Düşük futbol ve hakemlik performansı sebebiyle eleştirilen Süper Lig, haftaya ülkenin ana gündemi olurken belki de mucizevi şampiyonluk ve kümede kalma hikayelerine sahne olacak.

Temennim o ki sadece futbol konuşacağımız, senelerce unutulmayacak bir hafta olsun ve futbolun güzelliği Euro 2024’de millî takıma olumlu yansıyıp halkı hep beraber sokaklara döksün.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş