Hakkımızda

Herkese merhaba! Medyanın yeni sesi RÖPORTAJLIK yayın dönemine hazır !

Uzun fikir tartışmalarının sonucunda ortaya çıkan RÖPORTAJLIK ile isteyen herkes röportaj yapabilecek. Sitemiz, herhangi bir basın sektöründe çalışan veya işsiz, gazetecilik alanında çalışmalar yürüten insanlara internet ortamında yeni pencereler açacaktır.

Sitemiz taraf tutmaz, herhangi bir siyasi görüş veya düşünceye taraf olacak şekilde yayın yapmaz. Sitemize herkes üye olabilir ve röportajlarını yayınlatabilir. Sitemizde “röportaj yapsam nerede yayınlatırım?” “röportaj yapsam yayınlarlar mı?” sorularına cevap olmaya çalışacağız.

Sitemiz özellikle işsiz gazeteci dostlarımıza, gazetecilik öğrencisi arkadaşlarımıza, röportajını yayınlatacak yer bulamayanlara sonuna kadar olacaktır. Bütün röportajlarınızda imzanızı kullanabileceksiniz. Sitemiz emeğe saygılıdır. Başka web sitelerinden alınan röportajlara kaynakça girilecek, röportajı yapan muhabirin ismi içerik içinde görünecek şekilde belirtilecektir.

Basın sektöründe çeşitli kaygılar nedeniyle röportajlar sansüre uğrayabilir yada tehlikeli görülen bölümler kesilerek verilir. Bu da röportajı yapan muhabirin hevesini kaçırır, moralini bozar ve röportajı yaptığı kişiye karşı zor durumda kalmasına neden olabilir. Bu sitenin kurucu ekibi de zaman zaman bu tür sorunlarla karşı karşıya gelmiştir. Röportajlık sitesi bu duruma karşı sizlere sunulan bir imkandır. Röportajlarınızı sitemizde özgürce yayınlatabilirsiniz.

İşsiz gazeteci dostlarımızın yaşadıkları sıkıntıları çok yakından bilmekteyiz ve yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz. Sitemizin kapıları sizlere açıktır. Gelin yayınlama imkanı bulamadığınız röportajlarınızı bizim aracılığımızla yayınlayalım.

Üniversitelerin İletişim Fakültelerinden her yıl binlerce Gazetecilik Bölümü öğrencisi mezun olmakta ve sektöre atılmaktadır. Birçok yeni mezun öğrenci tecrübeleri olmaması nedeniyle iş bulmakta zorlanıyor. Sitemiz üzerinden bu genç beyinlere çağrımızı yapıyoruz. Gazetecilik bölümü öğrencileri, yeni mezunlar ya da gazeteciliğe merak salanlar sitemize röportajlar yaparak hem tecrübe edinmiş, kendilerini yetiştirmiş olacak, hem de özgeçmişlerini de daha öğrenciyken doldurmuş olacaklar.

-Sitemiz, insan haklarına saygılıdır. Irk, din, dil ve cinsel tercihlere karşı rencide edici, hakaret ve söylemlere izin vermez.
Sitemiz kamu yararını herşeyden üstün tutmaktadır.

Röportajlık sitesi, düşüncelerin serbestçe konuşulduğu soruların sansürsüzce sorulduğu, cevapların değiştirilmediği veya sansürlenmediği bir yer olacaktır.
Röportajlık sitesi onurlu gazeteciliğe açılan bir kapıdır. internete açılan kapınızdır.

Bizimle [email protected] adresimizden iletişime geçebilir, röportajlarınızı gönderebilirsiniz. Size geri dönüş yapılacaktır.