Gazozuna derbi – Musa Uçan yazdı

0 Yorum

Bitime 5 hafta kala Galatasaray’ın 4 puan gerisinde şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, tarihinin en kötü dönemini yaşayan Beşiktaş’ı evinde konuk ettiği maçta 2-1 galip gelerek umutlarını sürdürdü.

TARİHİN EN KÖTÜ BEŞİKTAŞ’I

2 senedir büyük bir kaos içerisinde, gelip giden hocalar, oyuncular ve hatta yönetime rağmen hiç bir toparlanma emaresi göstermeyen Beşiktaş dün de hiç bir ışık vermedi.

Cenk’in tamamen bireysel yeteneğiyle kaydettiği gol, Fenerbahçe taraftarına stresli bir son 10 dakika yaşatsa da Beşiktaş takımında hiç bir hareketlenmeyi tetiklemeyince maç öylece bitti.

İSMAİL KARTAL FARKA GİTMEYİ DÜŞÜNMEDİ

Dzeko’yu yedek bırakıp ideal kadroya Batshuayi eklemesi ile başlayan Fenerbahçe, rakip kırmızı kart görene kadar baskılı ve üstün bir oyun ortaya koysa da kırmızı kartı sanki kendisi görmüşcesine adeta ‘stop’ etti çünkü rakip eksik kalınca önlem alırken, rakibi 10 kişi kalan Kartal farkı açmak için herhangi bir hamle yapmadı.

Oysa 10 kişi kalan ve rakibi merkezde karşılayan Beşiktaş’a karşı oyunu biraz Necip’in olduğu kanada yığsa, merkezde oluşacak boşluklarla Beşiktaş’a tarihi bir mağlubiyet tattırması işten bile değildi Fenerbahçe’nin.

İSMAİL KARTAL’A RAĞMEN MÜCADELE EDİYORLAR

İsmail Yüksek’in henüz 19. dakikada şanssız biçimde sakatlanması sonrası son haftalarda formunu yeniden bulan Becao’yu yabancı kontenjanı sebebiyle kenara alan Kartal maçın kalanında hamle konusunda her zamanki gibi ezber bozmadı.

Son derece kısır, öngörülebilen ve verimsiz değişiklikler yapan Kartal’a göre çok çok kısıtlı bir kadrosu olan Serdar Topraktepe, neredeyse 1 puanı da alacaktı. Eğer Al Musrati atılmış olmasa ve son bölümde Aboubakar gibi bir takviye de gelse Fenerbahçe lige havlu atabilirdi dün gece.

İsmail Kartal kenardan takıma katkı vermediği gibi bilakis adeta bir el frenine dönüşmüş durumda.

Sahadaki futbolu anlayarak izleyen herkes, oyuncu ekibinin sadece rakiple değil kendi hocasıyla da mücadele ettiğini görebilir.

İSMAİL KARTAL VE FUTBOLCULAR ARASINDAKİ BAĞ KOPMUŞ

Sezon boyunca süren yanlış antneman, kadro tercihi ve maç içi hamleleri ile dolan bardak Olympiakos maçında taştı.

İsmail Kartal’ın elenmenin faturasını, basın toplantısında oyunculara kesmesi arada kalan son bağları da koparmış.

Tüm kriz dönemlerini itinayla kötü yöneten, çok kötü bir teknik ekiple sırf dostluk ilişkileri iyi diye ısrar eden Kartal kendisine de yazık etti, tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kadrosunu kuran yönetimin emeklerine de.

Kalan haftalarda Galatasaray büyük bir hata yapar, Fenerbahçe bunu değerlendirip şampiyon olabilirse, hocasına rağmen kadro bu başarıyı elde etmiş olacak demek pek de haksızlık olmaz.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş