Gülçin Ergül: Yeni Projeler Yolda

0 Yorum

Türk Pop Müziğinin ünlü isimlerinden Gülçin Ergül, dans eğitimi ile başlayan sanat hayatının yıllar içerisinde nasıl geliştiğini, bugüne kadar yaptığı işler kadar gelecek süreçte yapmayı planladığı projeler hakkında sorularımızı cevapladı.

Profesyonel müzik yaşamına Hepsi grubuyla başlayan Ergül, gruptan ayrıldıktan sonra canlı performans ve profesyonel yaşamında daha ayrı bir noktada uzmanlaşmak üzerine çalıştığını vurguladı.

Arkadaşlarıyla kurduğu Hepsi grubuyla bir dönem televizyonda da yayınlanan Hepsi dizisinde rol alan Gülçin Ergül, kendi işiyle ilgili yeni bir teklif gelirse değerlendirebileceğini, ancak kendisi gibi birisinin müzikallerde rol almasının daha doğru olacağını belirtti.

Işte Gülçin Ergül ile yaptığımız söyleşi;

BUĞRA KİHTİR (BK) : Dans ve şarkı söylemek dışında birde oyunculuk yapmıştınız bu konuda yeni planlarınız var mı, izleyiciler sizi tekrar ekranlarda görecek mi?

GÜLÇİN ERGÜL (GE) : Şu anda ‘Benimle Söyle’ programında jüri olduğum için ekranlarda beni görebilirler izleyicilerimiz. Onun dışında oyunculuk teklifi güzel olursa işimi destekleyen Ben de bu teklifleri değerlendiririm diye düşünüyorum. Fakat günümüzde herkes oyuncu olmak istiyor ve çok seçenek var. Ama benim gibi birinin müzikallerde oynaması bence daha doğru olur.

BUĞRA KİHTİR (BK) : Sanat hayatınız küçük yaşlarda dans ile başladı daha sonra şarkı söylemeyi tercih ettiniz. Peki bu süreç nasıl başladı?

GE : Ben küçüklüğümden beri yaşıma göre şaşırtıcı şekilde şarkı söyleyen biriydim zaten. Fakat şu an derslerine ortaokul zamanlarında başladım. Hepsi ile başlayan macerada gruptan ayrıldıktan sonra esas canlı performans ve profesyonel yaşamımda daha ayrı bir noktada uzmanlaşmak üzerine çalıştım. Hala da öğrenecek çok şeyim olduğunu düşünüyorum. Bir arkadaşım canlı performans yapmanın ilk on yılı öğrenimdir demişti daha sonra gerçekten performans yapmak daha mümkün. Ve ben şimdi bu zamanı güzel değerlendirmiş olmayı ümit ediyorum

BK : Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de elektronik müzik akım haline geldi siz akustik müzikten mi yanasınız yoksa elektronik müzikten mi?

GE : Ben akustik müziği daha çok seviyorum fakat elektronik müzik de güzel. Bence yerine göre iyi müzik iyi müziktir.

BK : Türkiye’de sevilen bir Pop şarkıcısısınız ama en son geçtiğimiz yıl Arabesk albümünü yayınladınız. Yolda yeni albüm çalışmaları var mı ve değişik tarzlar denemeye devam edecek misiniz?

GE : Şimdi kendi tarzında şarkılar yapmak istiyorum ve yolda gelen projelerim var. Onun dışında İngilizce şarkılar da yapmayı planlıyoruz. Özellikle yapım şirketim beni bu konuda yüreklendiriyor.

Gülçin Ergül kimdir?

İlkokul yıllarında Pera Güzel Sanatlar Akademisinde piyano eğitim almaya başlayan Ergül, bu arada Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve Çocuk Balesi Topluluğuna ve Çocuk Korosuna seçildi. Çocuk oyuncu olarak Kuşadam ve Prens, Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kral ve Ben, Midas’ın Kulakları ve Turandot gibi oyunlarda uzun yıllar performans sergileyen Gülçin Ergül, orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde tamamladı. AKM çocuk balesinde yedi yıl görev yapan Ergül, yüksek lisans öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümünde tamamladı.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş