Düzce’de korkutan deprem! İstanbul’dan da hissedildi!

0 Yorum

Gece 04.08’de Düzce merkezli deprem meydana geldi. Düzce’ye bağlı Sarıdere-Gölyaka merkezli depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi tarafından 5.9 olarak ölçüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan deprem açıklaması geldi. Soylu twitter hesabından şunları yazdı:

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, saat 04.08’de gerçekleşen 5.9 büyüklüğünde #deprem‘in ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan can kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimizin saha taraması devam etmektedir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun. Ayrıca İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Eskişehir, Zonguldak, Sakarya, Bilecik, Bolu, Karabük, Bartın vilayetlerinde ekiplerimize herhangi bir can kaybı bilgisi ulaşmamıştır. Panik ile atlama dışında 112’ye henüz bilgi ulaşmamıştır. Gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgi verilecektir.”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya depreme ilişkin şunları yazdı:

AFAD verilerine göre saat 04.08’de #Düzce #Gölyaka merkezli 5.9 büyüklüğünde bir #deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul’dan da hissedilmiştir. Konuyu takip ediyoruz. Allah, her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun. İlimizde de hissedilen #Düzce #Gölyaka merkezli #depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. An itibariyle ilimizdeki 112 ve AFAD merkezinize gelen herhangi bir olumsuz ihbar bulunmamaktadır. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan da deprem açıklaması geldi:

“Merkez üssü Düzce olan ve tüm bölgede hissedilen depremde İstanbul’da AKOM’a iletilen herhangi bir olumsuz durum mevcut değildir. Depremin etkili olduğu tüm illerdeki gelişmeleri takip ediyoruz. Tekrar geçmiş olsun.”

Deprem İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi illerden de hissedildi.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş