Taktik intihar girişimi! – Musa Uçan Yazdı

0 Yorum

Futbol dışı gündemlerle bunalan Fenerbahçe’yi Adana Demirspor maçına harika motive ettiği için galibiyeti İsmail hocaya mâl etmiştim.

Aynı şekilde Olympiakos karşısında alınan, bence ‘utanç verici’ mağlubiyetin de tek sebebi İsmail Kartal ve teknik ekibidir.

Taktik intihar girişimini kaliteli kadro önledi.

Maç öncesinde rakibi çok iyi analiz edip ona göre plan hazırladıklarını söyleyen Kartal, bana göre rakibi hiç iyi analiz edememiş. Rakip analizi başarılı olsa, önde baskı yerine rakibi daha geride karşılayıp zayıf bekleri ve hantal defans oyuncuların zaafları üzerine oynardı.

Dahası, Avrupa’da bir çeyrek final müsabakasına Adana Demirspor maçı baz alınıp Zajc Krunic orta sahası ile çıkmak adeta intihar girişimiydi. İlk yarıda sıfır top kapma ile oynayan, top Fenerbahçe’de iken de hiç bir katkı sağlamayan, sahada adeta hayalet gibi gezen ikiliye 60 dakika ve 3 gol yiyene kadar katlandı deneyimli hoca.

3 gol yedikten sonra Fred ve İsmail’i oyuna alıp elden kaçıp giden tur şansını 25 dakika içinde İstanbul’a taşıdı ama taraftarda kendisiyle ilgili bir güven kaybına da bizzat kendisi sebep oldu.

Kartal, Ali Koç yönetimini de zor durumda bırakıyor.

Tam da dünkü maç sebebiyle Süper Kupa finalinin ertelenmesini istemiş ve talebine karşılık bulamayınca olağanüstü genel kurulda aldığı ‘maça U-19 takımıyla çıkma’ yetkisini kullanmıştı Fenerbahçe yönetimi.

Dün, tam dinlenmiş ve ideal ilk 11 bekleyen taraftar, kadro açıklanınca gözlerine inanamadı. As orta saha oyuncuları yedek kulübesinde, lakayıt bir orta saha kurgusu ve ilk defa beraber oynayacak bir stoper tandemini görenler, haklı bir ‘eyvah’ çekti.

Taraftar maç sonrası haklı olarak “Karagümrük maçında rotasyon yapmak için mi Süper Kupa finaline çıkmadık” diye isyan etti.

Bizim ligimizde olsa ilk 5’e zor girecek bu Olympiakos takımı elenip yarı final bileti alınmazsa bu tur, Ali Koç’un da başını çok ağrıtacağı gibi sezon sonu bir de şampiyonluk giderse “çok iyi kadro ama vizyonu yetersiz hoca” eleştirileri kaçınılmaz olacaktır.

Sağlık ekibi ve antrenman programı skandal derecede kötü!

Sürekli nükseden adele ve eklem sakatlıkları, bir türlü geri dönmeyen, dönse de randıman veremeyen oyuncular ortada iken ısrarla aynı heyetle devam edilmesi artık rahatsız edici boyuta geldi.

Normalde taraftarın hiç bilmediği bu tip detaylar artık dillere düştü. İsmail hocayı, kaleci antrenörü için bile ‘zorlukla ikna eden’ yönetim yarını bile beklemeden hemen yeni bir doktor ve fizyoterapist ekibi getirmeli.

Yoksa bu teknik heyet ve sağlık ekibi, Ali Koç’un yeniden başkanlık hedefine de darbe vuracak.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş