Yeneroğlu’ndan Kurtulmuş’a ‘Soğan’ yanıtı

0 Yorum

Soğandaki hızlı fiyat artışı nedeniyle tartışmalar sürüyor. Katıldığı iftar programında konuşan Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Biz Togg diyoruz adamlar soğan diyor. Biz TCG Anadolu diyoruz, adamlar sarımsak diyor” dedi. Kurtulmuş’un sözlerine Deva Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu cevap verdi.

ERCAN KÜÇÜK

Ankara’da Ak Parti Altındağ İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar sonrasında yaptığı konuşmada Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, muhalefetin soğan gündemine şu sözlerle yanıt verdi:

“Biz Togg diyoruz adamlar soğan diyor. Biz TCG Anadolu diyoruz, adamlar sarımsak diyor. Biz Türkiye için metroları, hızlı trenleri konuşuyoruz. Onlar masada nasıl oturacaklarını, listelerde kimin nereden aday göstereceklerini konuşuyor. Biz Türkiye’nin önünü, Türkiye Yüzyılı vizyonunu yüklenecek 600 tane adayımızı, böyle kapı gibi adayımızı, zımba gibi adayımızı çıkartıyoruz. Onlar kendi aralarındaki adaylarının ne şekilde CHP listelerinden bölüştürüleceğinin hesabını yapıyorlar.”

MİLLETİN DERDİ YOKSULLUK

Kurtulmış’un tepki çeken sözlerine bir yanıt da Deva Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’ndan geldi. Deva Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Yenikapı’da düzenlediği Millet Sofrası İftar Programı’na katılan Yeneroğlu, Röportajlık’ın sorusunu yanıtladı. Milletin derdinin yoksulluk olduğunu vurgulayan Yeneroğlu şunları söyledi:

“TOGG ile soğanı karşı karşıya getirmek bir kere toplumun şu andaki gerçekliğine çok kopuk bir yaklaşım. Şu anda milletin derdi, yoksulluk, milletin derdi açlık. Ciddi, sefalet söz konusu. Dolayısıyla eğer bumilletin özellikle orta gelir grubu TOGG alamıyorsa o zaman bu milletin öncelikli sorunu soğandır. Dolayısıyla soğanı hafife alıp işi dalgaya alıp da başka bir yere çekmenin bir alemi yok. TOGG’dan da biz de gurur duyarız, biz de bundan çok memnun oluruz. Ama sonuçta ülkenin gerçekleri şu anda maalesef TOGG alacak durumda değil. İşin özü bu. Dolayısıyla Sayın Numan Bey de bu konuda polemik yapmayı tercih etmiş olayı bir şekilde değerlendirmek lazım.”

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ, ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’

İftar programına Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve eşi Ülkü Babacan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu da katıldı. Programda Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Hep beraber İstanbul’u sokak sokak adımlayacağız. Girilmedik mahalle, dinlemedik insan bırakmayacağız. Endişeye mahal yok. Buradayız ve ülkemizi içinde bulunduğu derin krizden hep beraber çıkaracağız. Altı partinin genel başkanları ve çok kıymetli belediye başkanlarımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş’la beraber, hep beraber çalışacağız. Çok çalışacağız. Allah doğrunun yardımcısıdır. Allah çalışanın yardımcısıdır. Biz buna inanıyoruz ve bu inançla çalışacağız. Herkesi, 14 Mayıs’ta yazmaya başlayacağımız ve tüm dünyaya örnek olacak demokrasi hikâyemize davet ediyorum.”

‘KILIÇDAROĞLU’NU 13. CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ’

“14 Mayıs’ta öyle bir seçim yapacağız ki, Türkiye kazanacak. Sağcı-solcu demeden; muhafazakâr-seküler demeden; Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkes demeden; Sünni- Alevi demeden hep beraber ‘Daha fazla demokrasi’ diyeceğiz ve adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ülkemizin 13. Cumhurbaşkanı yapacağız. Birlikte kazanacağız, birlikte yöneteceğiz. İstişareyle, ortak akılla yöneteceğiz. Yine hep beraber, Millet İttifakı olarak, mecliste çoğunluğu sağlayacağız. Bu seçim; CHP’li, MHP’li, AK Partili, HDP’li, İYİ Partili, Gelecek Partili, Demokrat Partili, Saadet Partili hiç fark etmez. DEVA Partili dostlarım; bu seçim 7’den 70’e, kuzeyden güneye, doğudan batıya tüm Türkiye kazanacak. Hep beraber, birleşe birleşe kazanacağız.”

 

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş