7-1’den daha değerli bir galibiyet – Musa Uçan yazdı

0 Yorum

Aslında maç öncesi herkes bol gollü, ilk yarıda garantilenen bir Fenerbahçe galibiyeti bekliyordu.

Evinde, deplasmana çıkar gibi 7+1 kişiyle savunma yapıp uzun toplarla geçiş hücum deneyen Gaziantep FK maçında zor da olsa 3 puan geldi.

Dzeko tutuk, İsmail kötüydü

Takımının transferleri ile bile bizzat ilgilenen, formuyla da dünyada konuşulmaya devam eden Dzeko sahada tutuktu. Son vuruşlarda etkisiz olan kaptan, penaltıyı da direğe nişanladı.

Defansif yönünü övdüğümüz İsmail Yüksek ise en kötü maçlarından birini oynadı. Krunic’in de gelmesiyle mevkisinde forma rekabeti artan İsmail, kendini basit oynama konusunda geliştirmeli. Hiç şüphesiz İsmail’in bu formu, Fred’i de olumsuz etkiledi.

Hollandalı futbol efsanesi Johan Cruyff’un da dediği gibi: futbol basit bir oyun, zor olan ise basit futbol oynamaktır.

Kartal risk aldı ve kazandı

İsmail Kartal, son haftalarda kendisine yöneltilen eleştirileri haksız çıkarıyor son üç maçtır. Dün çift santrfordan ziyade, 8 kişiyle defans yapan rakibin hatlarını dağıtmak istedi ve istediğini aldı. Kartal, hamleleri ile şampiyonluğu istediğine dair çok güçlü bir mesaj da verdi.

Bonucci tam isabet, Livakovic ilk defa maç aldı

Baresi, Gentile, Maldini, Nesta gibi efsanelerin devamıdır Bonucci ve Chiellini ikilisi. 37 yaşında yolu Türkiye’ye düşen Bonucci dün ilk çıktığı maçta farkını ortaya koydu.

Yaptığı kritik müdahalelerdeki sezgisi, yaşına rağmen diri fiziği ama bence en önemlisi topsuz alanda müthiş işler yaptı.

Dzeko, Tadic ve Fred’in böyle anlarda takımı sakin tuttuğuna şahit olmuştuk ama skoru korumaya çalışan Fenerbahçe’de dün panik anlarını Bonucci yönetti.

Son bir kaç haftadır eleştiri alan Livakovic ise tartışmasız maçın adamıydı. Lev Yashin Trophy’de dünyanın en iyi 7. kalecisi seçilen Hırvat yıldız dün maçın başında ve sonunda yaptığı iki kurtarışla maçı aldı. Alınan 3 puanın biri İrfan Can ama ikisi Livakovic’ten geldi.

Geçen sezon Galatasaray – Adana Demirspor maçında Midtsjö, 87. dakikada Galatasaray’a şampiyonluğu getiren bir gol atmıştı. Futbol, anların oyunudur. Elbet daha çok erken ama olası bir şampiyonlukta sanırım Livakovic’in Gaziantep performansı, şampiyonluğu getiren anlardan biri olarak anılacaktır.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş