Cengiz kim olduğunu hatırladı – Musa Uçan yazdı

0 Yorum

Fenerbahçe kulüp tarihinin gelmiş geçmiş en pahalı transferlerinden olmanın ve oluşan beklentinin baskısı ve yetiştiği lige, Avrupa çapında bir yıldız olarak dönmenin rehaveti. Ne korkunç bir karışım.

MUSA UÇAN

Cengiz’in Kadıköy macerası işte böyle iki karşıt hissiyatın verdiği yalpalama ile başladı. Tam da “ipin ucu kaçıyor” deniyordu ki, Cengiz kendisine bir bireysel antrenör tutup sıkı bir ajandaya dört kolla sarıldı. Kim olduğunu hatırladı. Kayserispor ve İstanbulspor deplasmanlarında atılan 9 golün 6’sına imza atan Cengiz, kim olduğunu kendi hatırladığı gibi taraftara ve hocasına da hatırlattı.

İsmail Kartal’ı tatlı bir sıkıntı bekliyor artık: Cengiz mi, İrfan mı veya ikisi birden nasıl oynar?

Crespo çok iyiydi

Kendini şimdiden TFF 1. Lige hazırlayan İstanbulspor’un geçiş denemelerinde hep Crespo vardı. 11 ikili mücadelenin 8’ini kazandı, 4 pas arası ve 4 sahipsiz top kapma, 2 hücum uzaklaştırma ve %85 pas isabetiyle oynadı Crespo. Bu satırlarda daha önce eleştirilerime maruz kalsa da dünkü performansı ile Cengiz’den sonra takımın en iyisiydi.

İsmail Yüksek ise 8 numaraya hazır değil. 6 numara oynarken gösterdiği topu ayağından hızlı çıkarma meziyetini, 8 numara oynarken göstermiyor ama yine de mevcut takımda 6 numara için hala en iyisi İsmail Yüksek.

Mert Müldür ilk 11’de oynar

Sakatlıklarla boğuştuğu çok çok uzun bir süreç ardından Osayi’nin Afrika Uluslar Kupasına gitmesiyle nihayet ilk 11 şansı yakaladı Mert.

Mert’in formu sadece Fenerbahçe değil, milli takım için de hayatî öneme sahip.

Maç eksikliği kaynaklı küçük aksaklıklar, devam eden maçlarda da olursa eleştiri konusu olur ama yaptığı şahane asist ve genel performansı ile Mert Müldür bu takımda ilk 11 oynar dedirtti milli yıldız.

Ferdi ve Tadic durunca

Penaltı tekniği üzerine eleştirilere katılmakla birlikte Tadic’in genel formuna yöneltilen eleştirilere katılmıyorum ancak İstanbulspor deplasmanında belki ilk defa kötü bir maç çıkardı diyebilirim Sırp yıldız için.

Ferdi de ilk yarıda ciddi kademe hataları yaptı. Dünya yıldızı adayı milli oyuncu da bu sene için hatırlamak istemeyeceği bir performans ortaya koydu.

Dahası, zayıf rakibin hücumları ve hatta golü de sol taraftan geldi.

Eğer dün, bu iki yıldız da gününde olsaydı muhtemelen lig rekoru bir skorla maç bitebilirdi.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş