Akdeniz Üniversitesi’nde yemekhaneye yüzde 133 zam!

0 Yorum

Türkiye üst üste zamlarla boğuşurken bir zam haberi de Antalya’dan geldi.  Akdeniz Üniversitesi’nden yemekhane ücretlerine %133 oranında zam yapıldı. Ekonomik krizle boğuşan gençlerin gelen fahiş zam ile ilgili düşüncelerini Akdeniz Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Bölümü son sınıf öğrencisi Hazal Üner ile konuştuk.

BERAT KARAASLAN

YEMEK FİYATLARINA %133 ZAM

Yemekhane ücretlerine zammın geçtiğimiz süreçte de yapıldığını, ücretin 5 TL’den 6 TL’ye çıkarıldığını ve porsiyonlarının küçültüldüğünü fakat öğrenci tepkisi ile karşılaşılınca geri adım atıldığını aktaran Hazal, yapılan %133’lük zam ile 6 TL olan yemekhane ücretinin 14 TL’ye çıkarıldığını anlattı. Hazal, öğrencilerin yeni yapılan zam karşısında okulların açılması ile tepkilerini koyacaklarını söyledi. Üner, üniversitenin zam kararının sebeplerine dair herhangi bir açıklama yapmadığını da aktardı.

2. YEMEĞE %515 ZAM

Akdeniz Üniversitesi’nde iki öğün yemek veriliyor. Öğrenciler için öğün fiyatı 14 TL fakat ikinci öğün yemek istendiğinde fiyat 40 TL’ye yükseliyor. Bu oran geçtiğimiz sene 6.50 TL iken yapılan %515  zamla beraber  40 TL’ye yükseldi. Hazal geçtiğimiz süreçte üniversite yönetiminin aldığı kararları haberleştirdiği için öğrencilere ceza verildiğini belirtti.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş