Merve Deniz: Şöhrete Kapılan Kendini Kaybeder

0 Yorum

“DÖNSÜN DÜNYA” ADLI SİNGLE ÇALIŞMASIYLA DİNLEYENLERİN GÖNLÜNDE TAHT KURAN MERVE DENİZ, İÇİNİ KOLEKTİF SANAT’A DÖKTÜ. DENİZ’LE MÜZİĞE OLAN SEVGİSİNİ, İDEALLERİNİ VE ŞÖHRETİN ETKİLERİNİ KONUŞTUK.

Birçok meslek dalı varken neden müziği tercih ettiniz?

İnsan neden hayata geldiğini sorgular ya, benim de sorgulamamın sonucudur müzik… İnsanlara kendimi müzikle ifade edebiliyorum. Hayatı müzikle anlayıp dinleyicilerle paylaşmak istiyorum. Müzik benim için insanlara ulaşma amacıdır. İlk sıngle’ımla insanlarla aramda bir köprü kurdum umarım daha fazla insana ulaşarak daha büyük köprüler kurabilirim.

Çevrenizle iletişiminiz nasıldır?

Günlük hayatımda naif bir insanım. İnsanlarla kurduğum iletişimde karşımdakileri kırmamak için çok gayret ederim. Insanların hataları yerine yaptığı iyi şeyleri görmeye çalışırım. Peşin hüküm vermeyi sevmem. Insanlara çok şans vermeye çalışıyorum.

Kendinize karşı davranışlarınız nasıl?

Kendimi çok fazla eleştiriyorum. Bu iş olarak sizi geliştiriyor ama insani olarak da sizi yıpratıyor. Sahne konusunda çok savaşçıyım ve kendime karşı çok sertim.

 Müzik piyasısına her gün yeni isimler katılıyor. Sizde yeni bir isimsiniz. Bu kadar insan arasında kendinize ne kadar şans veriyorsunuz?

Bu çok zor bir şey… Bununla ilgili net bir şeyler söyleyemiyorum. Bu single’ıda hazırladığımızda insanlardan nasıl bir tepki alacağımızı bilmiyorduk. Single piyasaya çıkınca beğenildiğini gördük. Bundan dolayı bu konuda net bir şey söyleyemiyorum. Popüler müzik içerisinde sivrilmeye çalışıyorum o kadar.

BU KADAR İLGİYİ BEKLEMİYORDUM

“Dönsün Dünya” adlı şarkınızın klibi 5 milyondan fazla izlendi. Bunu bekliyor muydunuz?  

Bunu beklemiyorduk. Aslında bunu söylerken yaptığım işe saygısızlık yapmış gibi oluyorum ama gerçekler bu. İnsanların bu kadar seveceğini hayal edememiştim. 5 milyon benim için çok iyi bir rakam…

YARININ GARANTİSİ YOK

  Şarkı yarışmalarının birincileri piyasadan silindi. Siz müzik piyasasından silinmemek için neler yapıyorsunuz?

Bir şey yaparken çok parlaması yerine en iyisini yapmak için çok çalışırım. Bundan dolayı da güzel sonuçlar alırım. Umarım bundan sonra da güzel sonuçlar alırım. Başta da söylediğim gibi yarının garantisi yok. Ama piyasadan silinmemek için kaliteli işler yapmaya çalışırım.

ŞÖHRETİ TEHLİKELİ BULUYORUM

Şu aralar şöhretsiniz. Şöhreti kalıcı buluyor musunuz?

Şöhret dünyanın geneli için zenginlikten ve paradan daha önemli bir şey. Ben ise şöhreti tehlikeli buluyorum.

Neden?

Şöhrete ne kadar kapılırsan kendini o kadar kaybedersin. Şöhret naifliği kaybettirir. Bundan dolayı şöhretin keyifli tarafları da vardır ama genel olarak tehlikelidir. Şöhretin dizginlerini elinizde tutmanız gerekir.

PARADAN HOŞLANMIYORUM

Çok para kazanıp hurharca harcamak gibi bir hayaliniz oldu mu?

Bana hiç sorulmayacak bir soru. Para gerekli ama pek hoşlanmıyorum. Yapabileceğimiz işlere hizmet edecek kadar param olsun yeter. Çok param olsa dağıtırırım herhalde… Harcamayı pek bilmem…

ONA BENZETİLMEK HOŞUMA GİDİYOR

Elçin Sangu’ya benzetiliyorsunuz. Bundan rahatsız oluyor musunuz?

Evet çoğu kişi benzetiyor ama rahatsız değilim. Çünkü o çok güzel bir kız. Hoşuma gidiyor benzetilmek.

Saç renginizden dolayı benzetiliyorsunuz. Saçlarınız orijinal mi?

Evet saç rengim orijinal. Papatya suyu destekli… Saçımda hiç boya kullanmıyorum.

OYUNCULUKTA İDDİALI

Müziğin dışında kendinizi nerede konumlandırırsınız?

Oyunculukta en az müzik kadar heyecanlandığım ve kendimi iyi hissetiğim bir alan. İddialı konuşmak istemiyorum ama oyunculuğu da oldukça iyi bir şekilde becerebildiğimi düşünüyorum.

Emre Aydın’ın yazıp yönettiği “Cinni” adlı bir korku filmde rol aldınız. Korkutacak mısınız?

Evet. Ana karakterlerden biriyim. Korkutmayacağım ama korkacağım. Bencil bir karakterim… Başıma gelmediği sürece empati kurmayan bir insanı oynadım. Çekimleri bir ay sürdü. Normalde insanın başına gelmeyecek şeyler geldi başımıza. Işıkların yanıp sönmesi, çerçevelerin düşmesi falan beni çok ürkütmüştü.

MERVE DENİZ’İN EN’LERİ

En sevdiğiniz dizi: Lost
En sevdiğiniz renk: Mavi
En nefret ettiğiniz renk: Kırmızı
En sevdiğiniz yemek: Humus
En sevdiğiniz şarkı: Jason Burns- Butterflies
En sevdiğiniz kitap: Lao Tsu -Tao Te Ching
En sevdiğiniz ülke: Avursturya
En sevdiğiniz şehir: New York
En sevdiğiniz meyve: Muz
En sevdiğiniz semt: Galata
En sevdiğiniz hayvan: Köpek

Mustafa Kılıç – 18.03.2016

KOLEKTİFSANAT

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş