MHP İstanbul İl Başkanı Karataş: AKP’yi Yıkacağız

0 Yorum

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Ülkücülerin isteyip de başaramayacağı hiçbir görevin olmadığını belirterek, Kadrolarımız hazır. MHP İstanbul’da ayağa kalktı. İstanbul, Milliyetçi Hareket Partisi’nin önünde engel değil önder olacak. İstanbul’dan iktidara gelen AKP’yi, yine İstanbul’dan yıkacağız” dedi.

– Sayın Başkan, yoğun programınızdan vakit ayırarak röportaj fırsatı verdiğiniz için öncelikli olarak teşekkürlerimi sunuyorum. İstanbul MHP İl Başkanı olarak göreve başlamanızdan bugüne yaklaşık yedi ay gibi bir zaman geçti. Bu zaman zarfı içerisinde hangi çalışmalara yoğunlaştınız, ne gibi faaliyetleriniz oldu? Okuyucularımıza ve dava arkadaşlarınıza biraz bilgi verir misiniz?

Milliyetçi Hareket’in saygıdeğer lideri Devlet Bahçeli Bey’in tevdii ettiği İstanbul İl başkanlığı görevine 19 Mayıs 2014 itibari ile “Bismillah” diyerek başladık. Geçen zaman zarfı içerisinde il yönetimimizi oluşturarak 39 ilçede teşkilatlarımızı yeniden yapılandırdık. 782 mahalle teşkilatımızı oluşturduk. 39 ilçenin tamamında birkaç seferden fazla olmak üzere istişare toplantıları gerçekleştirdik.

Abdi İpekçi Spor Salonunda Ramazan ve Kurban bayramlarında Sayın Genel başkanımızın teşrifleri ve İstanbulluların yoğun katılımıyla bayramlaşma programları gerçekleştirdik.

Muhtarların, STK’ların ve yerel basın temsilcilerinin görüşleri benim için çok önemlidir, o yüzden bu kurum ve kişilerle istişare toplantılarında bulunduk.  3 seçim bölgesinde mahalle başkanları genişletilmiş istişare toplantısı yaptık.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine Milliyetçi Hareket’in İstanbul kadroları yoğun bir şekilde katılım göstererek özverili bir seçim kampanyası yürütmüştür.

Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programları gerçekleştirmiş, Ramazan Ayı’nın maneviyatından ve bereketinden istifade edilmeye çalışılmıştır.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenilerek, desteğimizle bir nebze olsun onların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik bir katkı sağlaması noktasında çaba sarf ettik.

Kurumsal olarak engelliler fuarında stant açarak siyasilere bu manada öncülük ve ev sahipliği yaptık.

Engelliler haftası sebebiyle, Engelliler alanında hizmet veren kuruluş temsilcileriyle geniş katılımlı yemekli istişare toplantısı düzenlendik.

Anadolu’daki illerimiz İstanbul’umuza konuk olarak gelip Feshane’de düzenledikleri festivallere katılarak hasret giderdik.

Renkleriyle milletimizin gönlüne taht kurmuş İstanbul’umuzun üç büyük takımın taraftar derneklerinin davetlerine katıldık, istişarelerde bulunduk.

İstanbul’un bütününe hitap eden sivil toplum kuruluşları, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası ve farklı meslek kuruluşlarını ziyaret ederek, görüşlerimizi kendileriyle paylaştık.

Mağdur edilen öğretmenlerimizin hak kayıplarının önlenmesi için uğraştık, 17 Aralık operasyonunun ardından mağdur edilen polis ailelerinin yanında olarak destek verdik, onlarla beraber olduk.

Ahde vefanın temel prensibimiz olması hasebiyle teşkilat mensuplarımızın, kader ve yol arkadaşlarımızın mutlu ve hüzünlü günlerinde teşkilatımız olarak yanlarında olduk.

30 Mart mahalli idareler seçimleri sonrasında İstanbul’un partimiz üzerinde bırakmış olduğu olumsuz izlenimini silerek, teşkilatımızın birliğini beraberliğini sağlayarak, başarıya susamış olan hareketimizin genel seçimlere hazır hale gelmesini sağladık.

İstanbul, Milliyetçi Hareket Partisi’nin önünde engel değil önder olacaktır.

12 yıllık AKP iktidarının başlangıcı olan İstanbul’un AKP’nin iktidarının sonuna vesile olması için var gücümüzle çalışacağız. MHP’nin iktidarına öncülük edeceğiz.

46 yıllık şerefli bir mazisi olan hareketimizin dünden bugüne bütün mensuplarımızı bir araya getirip, Milliyetçi Hareket’in Türkiye’nin son umudu, son kalesi olduğunun farkında olan Türk Milliyetçilerini 3 hilalli bayrağın altında toplayarak İstanbullularla kucaklaşacağız.

· 2015’te genel seçimler var. Sizin için de bu seçimler çok büyük bir sınav olacaktır. MHP İstanbul İl Başkanı olarak bu seçimlerde hedefiniz nedir?

İstanbul’da yaşayan Milliyetçi Hareket’e gönül vermiş insanlarımızı bir araya topladığımız zaman bu rakam zaten İstanbul’daki seçmenin %20’sini oluşturuyor. İlk hedefimiz bu %20’lik taban oyumuzu bir araya toplayarak, etkin gönüllülerimizi sahaya indirip tüm İstanbullularla kucaklaşarak hareketimizin hedeflerini paylaşmak ve liderimiz Devlet Bahçeli’nin başbakanlığına katkıda bulunmaktır.

· İstanbul’da bir taraftan MHP’ye üyelik çalışmalarına hız verildi, diğer taraftan da ilçe kongreleri bitmek üzere. Bizlere biraz bu konularda bilgiler verebilir misiniz? 

Milliyetçi Hareket’in saygıdeğer liderinin talimatları üzerine İstanbul’da 1 milyon üye kampanyası başlattık. Kampanyanın ilk 3 ayında 115.000 üyeye ulaştık. İstanbulluların Milliyetçi Hareket Partisine büyük teveccühü sevindirici ve umut vericidir.

Ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğim, üyelik çalışmaları sürecinde korkunç bir gerçekle karşılaştık. Partimizin uzun yıllar emektarı olmuş, mücadele etmiş, çilekeş ve vefakâr insanlarımızın iradeleri dışında iktidar partisi AKP’nin üyesi yapıldığı görülmüştür. Bunlar hakkında yasal işlemler başlatılarak AKP üyeliklerinden istifa dilekçesi verilmiş, MHP’ye katılımları sağlanmıştır. Tüm mensuplarımızın partimize üyelikleri gerçekleşince üye sayımız daha da artacaktır.

AKP’nin İstanbul’daki üye sayısını nasıl gerçekleştiği de bizim bu çalışmamızla ortaya çıkarılmış, iktidar partisinin üyelik sahtekârlığı gözler önüne serilmiştir. İstanbul’daki ve tüm Türkiye’deki dava arkadaşımızın Yargıtay’dan üyeliklerini sorgulamalarını ve bu konuda bir hassasiyet oluşturmalarını kendilerinden rica ediyorum.

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatları ile başladığımız kongre sürecimizi bir demokrasi şölenine dönüştürerek, aday olmak isteyenlere imkân sağlayıp, çoğulculuğun en güzel örneklerini İstanbul ilçe kongrelerinde sergiledik. 18 ilçemizde birden fazla aday yarışmıştır. Seçilenlerle ilçe başkanımız seçilemeyenlerle de ülküdaşımız olarak yola devam ediyoruz.

6-7 ve 13-14 Aralık tarihlerinde 39 ilçenin tamamının kongreleri sorunsuz, güçlü ve yüksek moralli bir şekilde tamamlandı. İnşallah 4 Ocak tarihinde gerçekleşecek il kongremizde genel seçimler referans alınarak güçlü bir il yapısı oluşturulacak ve İstanbul’u kucaklayacak bir yönetim görev başı yapacaktır.

· İstanbul’da neyi sağlarsanız MHP adına başarının geleceğini düşünüyorsunuz? Bu manada İstanbul’da yaşayan Ülküdaşlarınıza bir mesajınız olacak mı?

Milliyetçi Hareket Partisi sadece bir siyasi parti değildir, aynı zamanda büyük bir camia ve bir fikir hareketidir.

Milletimizin huzur ve refahı devletimizin bekası temel prensibimizdir.

Bizler millet yolunda anadan yardan geçmiş, kendimizi vatan ve millet uğrunda seferber etmiş şerefli bir hareketin mensuplarıyız.

Aynı fikirler doğrultusunda yürüyen dava arkadaşlarımızın yürekleri de beraber çarpacak, başarıya da beraber koşacağız.

Bu anlamda bizimle beraber Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı için mücadele edecek her dava arkadaşımıza ihtiyacımız vardır.

Ülkücülerin isteyip de başaramayacağı hiçbir görev olamaz.

Biz de Türk milliyetçilerinin lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin iktidar hedefine İstanbul’daki ülküdaşlarımızla beraber katkı sunacağız.

· İstanbul’un AKP’nin rant kalesi olduğuna dair her kesimin ortak kanaati var siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İstanbul’un rant alanına dönüştürüldüğü herkesin malumudur. İmar yolsuzluğu başta olmak üzere birçok şaibeli konunun merkezi İstanbul’dur. İstanbul’un bir deprem şehri olmasına karşın bu felakete hazırlık yapmak yerine toplanma ve sığınma alanları dâhil yandaşlarına peşkeş çekilerek insan hayatını yakından etkileyen bir konuda bile rantiyeci bir zihniyetle hareket edilmiş, insan hayatı ikinci plana atılmıştır.

Allah’ın izniyle Milliyetçi Hareket’in iktidarında tüm bu usulsüzlüklerin hesabı sorulacak; hiçbir kamu malının, tüyü bitmemiş yetimin hakkının çalınmasına, çalanların yanına kalmasına izin vermeyeceğiz.

· Siz Fatih Sultan Mehmet’in fethederek Türk milletine miras bıraktığı İstanbul’da MHP’nin il başkanısınız. Biliyorsunuz Fatih Sultan Mehmet tarihte bir Rum mimarla devrin kadısı Huzur Bey’in karşısına aynı haklarla ve eşit şartlarla çıkmış ve Fatih Sultan Mehmet suçlu bulunmasına ses çıkarmadığını ve kısasa kısas bağlamında verilen hükme razı geldiğini biliyoruz. Geçmişte böyle bir adalet düzeni vardı yani. Ama yıldönümünü idrak ettiğimiz 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet davasını ölçü aldığımızda, AKP iktidarında görevden alınmadık savcı, hâkim ve polis kalmadı. MHP de 17-25 Aralık’ı Yolsuzlukla Mücadele Haftası ilan etti. Sayın Başkan, siz bu konular hakkında ne düşünüyorsunuz?

17-25 Aralık tarihlerinde yapılan operasyonda asrın yolsuzluğu ortaya çıkarılmıştır. 17 Aralık öncesi hepimizin konuştuğu iktidarın yolsuzluk ve rüşvet çarkı ile 17 Aralık sabahı tüm Türkiye yüzleşmiştir. Gelişmiş toplumlarda böyle bir yolsuzluğa muhatap olan siyasetçilerin göreve devam etmesi mümkün değildir. Ülkemizde ise arsızlığı ve utanmazlığı kendilerine yaşam tarzı olarak belirleyen AKP’liler, suni bir düşman algısı yaratarak suçu ortaya çıkaranları suçlu ilan etmiştir. Hırsızların elini kolunu sallayarak dolaştığı, hırsızları yakalayan polislerin cezaevine konulduğu tek ülke Türkiye’dir. MHP olarak bu yolsuzluk davalarının üzerinin örtülmemesi için takipçisi, AKP hükümeti tarafından mağdur edilen emniyet ve yargı mensuplarının destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin 17-25 Aralık tarihlerini ‘Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’ ilan etmesi dolayısıyla İstanbul’da bir hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor, AKP iktidarını yolsuzluk ve rüşvet gerçeğine milletimizin dikkatini çekmek istiyoruz.

· İstanbul İl Başkanı olarak Türk milliyetçiliğinin sesi olan Ortadoğu gazetemizi daha geniş kitlelerce okunma noktasında tüm ilçeler bazında bir kampanya başlattınız. Bu çalışmalarınız hangi noktada acaba?

39 ilçemizde Türk milliyetçiliğinin gür sesi olan Ortadoğu gazetemizin okunması sağlanacaktır. İlk hedefimiz 5000 okuyucuya Ortadoğu gazetesini okutmaktır. Daha sonra üye kampanyamızla birlikte yürüyecek “Ortadoğu Gazetesine Abone Ol, Abone Yap” kampanyasını gerçekleştireceğiz.

· Sayın başkan, bu verdiğiniz bilgilerden dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bu fırsatı verdiğinizden dolayı ben sizlere ve Ortadoğu Gazetesi ailesine çok teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Yıldıray Çiçek – 24.12.2014

ORTADOĞU GAZETESİ

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş