Nilgün Doğan İle Röportajımız

0 Yorum

12 Hazirandaki seçimlerde meclise 4.gücü sokmayı hedefleyenler Cumhuriyet Güçbirliği adı altında örgütlendiler. Sloganları ATATÜRK’TE BİRLEŞTİK!

30 seçim bölgesinden bağımsız adaylarını çıkarttılar. İstanbul 2.bölgedeki adayları TSK’ya düzenlenen Balyoz Operasyonu tutuklusu Çetin Doğan. Eşi Nilgün Doğan da Cumhuriyet Güçbirliği Gönüllüleri ile birlikte çalışıyor. İlçe ilçe seçim ofislerini geziyor, Güçbirliği adaylarına oy istiyor. 22 Mayıs Pazar günü Eyüp, Gaziosmanpaşa, seçin bürolarına giden Doğan, Fatih teki yeni seçim bürosunun da açılışını yaptı.

Burada yaptığı konuşmada bütün yurtseverleri Güçbirliği adaylarına oy vermeye çağırdı.

Buradan Kocamustafapaşa’da ki Çetin Doğan çadırını da ziyaret eden Nilgün Doğan’a halkın, özellikle de bayanların ilgisi büyüktü. Çetin Doğan gönüllülerin çoğunluğunun gençlerden oluşması da dikkat edilecek bir diğer husus. Gençler derslerini bile bir kenara bırakmış, Çetin Doğan’ı meclise gönderebilmek için çalışıyorlar.

Kemalist Gençlik olarak ilettiğimiz röportaj talebimizi Nilgün Doğan yoğun programına rağmen geri çevirmedi ve sorularımızı içtenlikle cevapladı.

 

Kemalist Gençlik  : Sizce Cumhuriyet Güçbirliği’nin adaylarının şansı nedir, kaç aday meclise girebilir?

Nilgün Doğan  : Seçim sonuçlarını tahmin etmek zor Cumhuriyet GüçBirliği arkasında para olan, maddi gücü olan bir parti değil. O nedenle diğer partiler gibi promosyonlar dağıtamıyoruz. Otobüsler tutamıyoruz, çok fazla seçim bürosu açıp broşürler dağıtamıyoruz. Ama arkamızda çok büyük bir gönüllü ordusu var. Emekli asker, emekli öğretmen, öğrenci, avukat çeşitli sendikalardan ve partilerinden memnun olmayanlar var. Onların desteğiyle eşlerimizi meclise taşımaya çalışacağız. Ama tabi ki seçimdir bu belli olmaz. Halkımızın sağduyusuna güveniyoruz. Bu halk artık yalandan dolandan bıktı, iktidarın cebini doldurup kendisini aç bırakmasından bıktı. Halk Atatürk düşmanlarından bıktı. 12 Haziranda da bunun cevabını çok iyi verecektir.

K.G.  : Size göre Türkiye’yi 13 Haziranda nasıl bir TBMM bekliyor?

N.G.  : Göreceğiz hep beraber göreceğiz.

K.G.  : Ergenekon ve Balyoz yalanlarıyla sizlerin eşleri, Kahraman komutanlarımız Silivri’ de tutsak edildi. Vardiya Bize Platformuna da yapılan saldırılar var. En son Platform basın açıklaması yaparken trafiği kapattığı için dava açıldı. Genç Teğmenimiz serbest bırakıldı. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

N.G.  : Artık halkımız Ergenekon ve Balyoz davalarına inanmıyor. Bütün bunların yalan ve dolan üzerine kurgulanmış bir plan olduğunu, bazı çetelerin ürettiği sahta belgelerle orduya ve ülkenin aydınlarına yapılan bir saldırı olduğunu herkes anladı.  Aslında bunu hakimler de biliyor, savcılar da biliyor. O nedenle onların sesi olup bizim dışarıda çalışmamızı hazmedemiyorlar. Çünkü biliyorsunuz Atatürk bu ülkeyi kurarken, Kurtuluş Savaşımızda O’na en büyük desteği veren Cumhuriyet kadınlarıydı.  Onlar Cumhuriyet Kadınlarından korkuyorlar. O yüzden şimdi saldırılar bize başladı. Biz başımız dik asker eşi olarak yarı asker sayılan Cumhuriyet Kadınlarıyız. Hasdal ve Silivri’de siyasi tutsak edilen eşlerimizi çıkarıncaya kadar, kanımızın son damlasına kadar çalışmaya sesimizi duyurmaya bu konuda her türlü fedakarlığı yapmaya and içtik. Tabi ki size şunu da söyleyeyim. Sizin gibi Kemalist, Mustafa Kemali çok seven, O’nun yolundan giden gençlerimiz olduğu sürece de bu ülkenin sırtı yere gelmeyecek, kimse kendi emellerini gerçekleştiremeyecek bundan emin olun.

K.G.  : Çok teşekür ederiz, başarılar dileriz.

N.G.  : Ben de çok teşekkür ederim sağolun.

Yayınlandığı Adresler:

http://kemalistgenclik.org/2011/05/24/cgb-2-bolge-bagimsiz-milletvekili-adayi-cetin-doganin-fatih-secim-burosu-acildi/

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş

Cevapla