Uğur Hoca Yazıyor: HELVACI

0 Yorum

Helvalık malzemeler var… Helva yapacak usta lazım sadece…

UĞUR TEMEL

Adana Demirspor deplasmanı sonrası “bay” haftasını yaşayan Galatasaray’a, dinlenmek yaramamış. En iyi antrenmanın, maç olduğunu söyler, bu işin birazcık tozunu yutmuş olanlar… Bu görüşe katılırım, gazozuna dahi olsa maç en sert antrenmandan daha ciddi geçer. Galatasaray’ın 14 günü bu anlamda boş geçmiş.

Galatasaray’ın en büyük eksikliği, forvetlerine topun gelmemesi. Bu yapı içinde Mbappe olsa, tepki alır. Santrafor oyuncuları beslenmiyor. Bakınız; Galatasaray’ın dokuz maç sonrasında attığı gol sayısına: 10… Geçen sezon ise 14 gol atmış, dokuzuncu hafta itibariyle… Yapılan bu kadar iyi transferlerden sonra, geçen sezonla aynı sürede, skor anlamında takım geriye gitmiş. “Takım daha yeni.” Argümanını ortaya süreceklere katılsam da derim ki; bu takıma bir arada oynama alışkanlığı kazandıracak olan, Okan Hoca. Maç yapılmadan geçilen haftada, ne yapıp ne edip hazırlık maçı oynayacaktı.

Kayserispor, biraz daha sakin oynayabilseydi, üçüncü hatta dördüncü golü bulabilirdi. İkinci yarının ilk on dakikasında farkın daha da açılması için pozisyonlar yakalamışlardı oysa. O pozisyonlardan biri gol olsa, tarihi farkla maçı bitirmeleri işten bile değildi.

Özetleyecek olursak; un var, yağ var, şeker var. Helvalık malzemeler var… Helva yapacak usta lazım sadece…

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş