Çubuklu Laci: Yer Sarı Gök Lacivert

0 Yorum

Takımlar renktaş olunca yer sarıya gök laciverte çaldı Eryaman’da.

KADİR ERGEN

Jesus son 8 günde 3 maçta 10 gol atan takımını yine aynı sistemle sahaya sürdü. Yaklaşık 48 metre ile kalesine en uzak oynayan takım; Altay’ın yalnızlığı. Ankaragücü skor üretebilseydi Ümraniye -Karagümrük hattına makas değiştirirdi Kadıköy Metrosu…

Eleştiriyoruz Portekizli’yi ama rakamlar öyle demiyor. Son 19 maçta rakiplerini yedisi İnönü’de olmak üzere toplam 93 kez ofsayta düşürmüş. Kafamızda hep Rennes maçı var, ortak korku Avrupa…

Golü Batshuayi’nin taban ucuyla erken buldu Fenerbahçe. Eli rahatlayınca Fener’in ayakları da rahatladı, futbol tabiriyle hiç sıkmadılar. İrfan Can’ın 104 km. hızla giden şutunu önce ellerinin sonra bacaklarının arasından kaçırmak Gökhan’a yakışmadı, oturup beleş kahveyi içmekte İrfan Can’a. Fenerbahçe toplam 15 faulle oynadı, dördünü İrfan Can yaptı ve 16 ikili mücadelenin yalnızca altısını kazandı, kahve köpüksüz ve bol telveli…

39.dakikada bizim Lincoln neredeyse bizim Altay’ı avlıyordu. Lincoln’ün altı pastan çektiği şutu aynı güzellikte çıkardı Altay…

İsmail Kartal, Pereira, Jesus: Bu üçlünü Ferdi ısrarını anlayamadım. Ferdi kötü topçu değil, yeri bek değil. Ama nedense eskiden orijinal sol bek Novak, şimdi Alioski varken defansif özelliği olmayan Ferdi bu alanda oynuyor. Bizden kötü bilecek değiller de, bu üç hoca nezdinde bizim göremediğimiz nedir?

Hani biz Müjdat Yetkineri’de biliriz. Soka’lar Vişnevski’ler, libero diye ne kadar yabancı geldiyse orta sahadan gelip hepsinden formayı aldı, Müjdat’tı o, kimse ona forma vermedi. Taksi şoförlüğü de yaptı ama armayı bırakmadı. Kolay değil bu işler.

Oyuncu değişikliklerinden sonra Lincoln sol koridorun gerisine gelince Ferdi öne geldi ve hücuma hareket getirdi. Devre arası için Cengiz Ünder konuşuluyor, du bakali ne olacak oralarda?

Ankaragücü kalecisi Gökhan 64. dakikada  Valencia ile birebir kaldığı pozisyonu o kadar güzel çıkarttı ki, sanki 25. Dakikada İrfan Can’a bedava kahve ısmarlayan o değildi! Taylan Antalyalı Galatasaray’daki hırsından uzak, Tolga Ciğerci’nin ciğeri koşmaya yetiyor ama o da abiliğe uzak, gördüğüm bu…Ankaragücü mücadeleyi ve koşmayı bırakmadı, erken yorulsalar da skordan bağımsız yine koştular, futbolu çirkinleştirmediler. Ankaragücü futbola yabancı değil, birbirlerine yabancı. Henüz alışamamışlar malum hoca da yeni. Bu evreyi geçince efendi adamın efendi talebeleri lige tutunabilir, yok olmadı efendi efendi alt lige giderler.

Oyuncu değiştirirken çıkan oyuncuyu alkışlatırsın onore edersin, giren oyuncuya da süreyle beraber umut verirsin. Ne Arda ne Alioski 1 dakikalık oyuncu değiller. Yakışmadı Jesus!

Velhasıl kelam maç eksiği olan Fenerbahçe ligin gizli lideri. Haftaya bizimle aynı puandaki Başakşehir ile oynuyoruz, aşikar liderlik için. Hayırlısı!

 

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş