Zafer Partisi’nden İttifak açıklaması!

0 Yorum

Ercan KÜÇÜK – ANKARA

Zafer Partisi Sözcüsü Azmi Karamahmutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Parti genel merkezinde yapılan basın toplantısında Karamahmutoğlu Röportajlık’ın da sorusunu yanıtladı.

Zafer Partisi 31 Mart yerel seçimlerinden sonra ilk basın toplantısını düzenledi. Parti Sözcüsü Karamahmutoğlu yaptığı açıklamada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz cumartesi yapılan 5. Olağanüstü Kurultayda İyi Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu‘nu kutlayan Karamahmutoğlu, “Yolu Türk milliyetçiliğinden geçen herkesle birgün bir yerde buluşuruz. Bu seçim sandığı olur, belki Türk siyasetinde milliyetçi ittifak bloğunun bir adımı da olabilir. Bu düşünce Türk milliyetçilerinin zihninde oluşmaya başlamaktadır.” dedi.

Yeni anayasa tartışmalarına da değinen Karamahmutoğlu, MHP’nin tavrıyla ilgili olarak da “MHP’nin Türkiye cumhuriyeti kazanımlarına en ufak zarar verecek değişikliklere onay vereceğine inanmıyorum.” sözlerini kullandı.

Azmi Karamahmutoğlu, programda Röportajlık’ın sorusunu da yanıtladı. Türk Milliyetçisi partileriyle işbirliğiyle alakalı sözlerine ilişkin, “Zafer Partisi’nin yeni dönem siyasetinin ana ekseni Türk milliyetçisi partiler arasında b,r işbirliği ittifak kurmak üzerine mi olacak?” sorusuna Karamahmutoğlu şu şekilde cevap verdi:

“Hayır, bu diğer partilerin üzerinde bir vesayet iddiasına bulunmak olur, söz sahibi iddiasına bulunmak olur. Bu doğru değil. Kendimize böyle bir misyon biçmeyiz. Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini merkezine oturtan ve kendisi de Türkiye ortalaması olan bir parti hüviyetiyle yürüyüşüne devam eder. Bu yürüyüşte kendisiyle aynı siyasal düşünceye büyük oranda sahip olan, yani ortak kesişen hükümeleri daha fazla bulunan partilerle birlikte seçim sandığına giderken şayet bu partilerin Türk siyaseti adına yararına olacaksa böyle bir dayanışma ve iş birliğine girmeyi arzu eder, ister. Buna açık olduğumuzu beyan etmiş oluyoruz. Yoksa biz bunun için çalışacağız, bunun için diğer partilerde domine edeceğiz gibi bir iddiada bulunmak siyasi nezaketsizlik olur.”

 

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş