“Bakırköy’ü Bakırköy’lüler Yönetmeli” – İbrahim KELEŞ – Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Adayı

0 Yorum

İbrahim Keleşİbrahim Bey sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1967 yılında samsunda doğmuşum, 1970 yılında ailemle beraber yurtdışına gittik, 1975-1983 yılları arasında ilk ve orta eğitimimi tamamladım, 1987 yılında Ataköy Lisesi’nden mezun oldum, 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik bölümünden mezun oldum, 1993 yılından bu yana ticaretle uğraşmaktayım 31 yıllık Bakırköy’lüyüm.

Neden Bakırköy belediye “Meclis Üyeliği “diye bir soru sormak istiyoruz?

Bildiğiniz üzere İstanbul’umuz Dünya’nın gözbebeği bir şehir. İlçemiz ise köklü tarihi ve konumu itibarı ile İstanbul’un gözbebeği. Böyle bir konum ve özelliğe sahip bir ilçenin adetan köyleştirilmiş, bir çok modern yaşamın koşullarından  uzaklaştırılmış ve geri bırakılmış olmasından rahatsızım. Çünkü ben de Bakırköylüyüm,  Bakırköy ve Bakırköylüye hizmet etmek ve bir nebzede katkımın olabilme Bakırköylülerin hakkını korumak ve yeni , modern bir görünüşe sahip olabilmesinin içinde yer alabilmek benim için gurur verici bir şey olacağını düşündüğüm için meclis üyesi olmak istedim. Bakırköylü olarak ve Bakırköy’de yaşayan biri olarak eksikliklerin ve sorunlarımızın farkındayız dolaysıyla hizmet aşkı ile meclis üyesi adayıyım.

Bakırköy’de gördüğünüz eksiklikler nelerdir?

Elbette ki ülkemin yeryeri her şeyi bir diğerinden daha güzel ve farklı fakat globalleşen bir dünyada içinde metro, tramvay, metrobüs, havalanı, alış veriş merkezleri Tren, Deniz ulaşım araçları, Ana arterlerden E5 (Eskilerinin deyimi ile Londra Asfaltı) Hipodromu ve daha da önemlisi köklü bir tarih ile tüm bunları yoğurabilecek kültürel bir alt yapıya sahip kaç ilçe var dünyada ve ülkemizde tam olarak bilemiyorum fakat pek çok özelliği ile aslında neredeyse sadece şehirlerin barındırabileceği tüm bu özelliklerle bir ilçeden bahsediyoruz.

Bu alt ve üst yapı içersinde yöneticilerin yeterli algı ve becerilere sahip olamadığında modern şehir yaşamının neredeyse tüm gereklerini barındıran ilçemiz sonuç olarak bir şehir değil son 10 yılda olduğu gibi hak etmediği şekilde eksik ve güdük bırakılmış bir kasabaya dönüşebilmektedir.

Sorunuza soruyla cevap vermek durumunda kalıyorum fakat sormadan yapamayacağım. Sizce; bu kadar özelliği barındıran bir ilçe gün itibarı ile bulunması gereken sosyokültürel ve modern şehir yaşamının tüm gereklerini gerçekleştirecek şehirsel niteliklere sahip midir? Bakırköy’de yaşıyorsanız az önce belirttiğim niteliklerden ne kadar uzak olduğunu sokakları dahi dolaşsanız inanın anlayabilirsiniz.

Eksik bilmiyorsam Bakırköy Ülkemizde beklide Dünyada en çok sanatçı yetiştiren ilçelerden, böyle bir ilçenin sanat ve kültürel üretiminin de ortalamanın çok üzerinde Ülkemiz hatta Dünya çapında sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerinin olması gerekir. Sadece “sen ben bizim oğlan” mantığıyla yapılmış faaliyetler değil ses getirecek kültürel ve sanatsal etkinliklerin kesinlikle artırılması gerekir.

Sizlere sunduğumuz projelerimize göz atmanızda fayda var orada yer alan projelerin hepsi tek tek düşünülmüş planlanmış ve Bakırköy’ümüzün çağdaş ve modern hak ettiği yere kavuşturacak projelerdir. Tüm halkımızdan tek ricamız birkaç dakikasını ayırıp bu projelere göz atmasında fayda var.

Malumunuz yerel seçimler genel seçimlerden farklı özellikler taşır. Burada aslolan ekip ve yerel projelerdir. Kimin nasıl hizmet edeceğidir. İdeolojik saplantıdan öte hizmet önemlidir.

Son olarak halkımıza güzel, sağlıklı ve mutlu günler dilerken demokrasinin vazgeçilmezi barış ve sevgi dolu günler diliyor seçimiz halkımıza güzellikler getirmesini temenni ediyoruz. Sevgiyle kalın.

Seçime katılan diğer partili adayların nitelikleri için neler düşünüyorsunuz?

Açıkçası elbette bir diğer şahıs için kişisel anlamda kötü bir şey söylemem mümkün değil tarih ve halkımız süreç içersinde bunu değerlendirecektir. Kaldı ki kişiliklerinden öte bizleri ilgilendiren Bakırköyümüze neyi, nekadar, ne şekilde hizmet edecekleridir? Yoksa kimsenin kişiliği bizi ilgilendirmez.

Halkımızın da bildiği gibi “Bakırköy’ü en iyi Bakırköylüler yönetir”. Bu gerçeğe kesinlikle inanıyorum.

Ülkemizin eğitim ve kültür seviyesi en yüksek ilçelerinden birine ithal belediye başkanı ve meclis üyeleri adeta halk yok sayılarak bir başka partiden aday gösterilmektedir.

Şahsen bu durum insanı üzüyor. Eğitim ve kültür seviyesinin bu kadar üst seviyede olduğu bir ilçede Belediye Başkanlığı veya Meclis Üyeliği yapabilecek niteliklerde kimse yok mudur ki, Belediye başkan adayı ve meclis üyelerinin neredeyse tamamı bir başka bölgelerden olmamalarına rağmen Bakırköy’den gösterilmektedir. Bunu gerçekten anlamak mümkün değil.

Bir siyasi partinin aday gösterirken yaptığı bu eylem kısaca şu anlam çıkmaktadır ““Ey Bakırköy’lüler siz kendinizi yönetemezsiniz bunun için sizlere dışarıdan sizi yönetecek Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri gönderiyoruz” İnanıyorum ki bu sadece beni değil tüm Bakırköylüleri üzen bir durumdur ve halk sandıkta buna gereken tepkiyi gösterecektir.

Bu kadar sanatçı yetiştirmiş bir ilçenin Sanat ile ilgili daha fazla çalışma yapması gerekmekte, En azından platformlarda bilinen yarışma, festival, sempozyum düzenlenebilir. Bakınız Bakırköy’de kimsenin bilmediği bir festival var! Ama hiçbir Bakırköy’lünün bundan haberi yok, sempozyum var ama duyabilen yok.

Ak Parti Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Adayı – İbrahim Keleş

 

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş

Cevapla