GiresunSporlu Rıdvan: Burası Artık Bizim Evimiz

0 Yorum

Giresunspor’un 2. Lig şampiyonluğunda önemli derecede katkısı bulunan orta saha oyuncusu Rıdvan Sağlam, geride kalan iki yıllık Giresunspor serüvenini gazeteniz Öncü’nün Spor Servisi’ne anlattı.

Bu süreçte yeşil beyazlı taraftarlardan büyük destek gördüklerini ifade eden Rıdvan,  başarının da sırrını açıklayarak, “Beraber ağlayıp beraber güldük ama hiçbir zaman yılmadık, inandığımız hedeflerin peşinden koştuk ve hedefe ulaştık.” dedi.

Kariyerinden, Giresunspor’da geçirdiği günlere kadar birçok sorumuza içten cevaplar veren Rıdvan, yeşil beyazlı kulüpte çok mutlu olduğunu itiraf etti.

Başkan Mustafa Temel Bozbağ’ın çok çalışkan bir başkan olduğunu kaydeden Rıdvan, gelecek sezona dair de, “Öncelikle inşallah başkanımız devam eder. Sonrasında görüşürüz. O olsun, yönetim olsun illa bir ara yol bulunur.” dedi.

Sözü çok fazla uzatmadan Spor Muhabirimiz Özgür Erdoğan’ın Rıdvan Sağlam ile yaptığı röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz.

RIDVAN SAĞLAM KİMDİR? BİRAZ KENDİNDEN BAHSEDER MİSİN? FUTBOLA NEREDE BAŞLADIN?

Trabzonluyum. Ailem yurtdışında yaşıyor. Futbola da yurtdışında başladım. Ama orada profesyonel olarak oynamadım. Türkiye’ye 18 yaşında geldim. 18 yaşında Sürmenespor’da profesyonel olarak futbola başladım.  Sürmenespor’dan sonra Karsspor’a transfer oldum. Sonra 4 yıl Konya Şekerspor’un başarısı için ter döktüm. O dönemin Fenerbahçe’si gibiydi. Sonra Giresunspor’da buluştuk. İlk defa PTT 1. Lig’de oynadım ve şampiyonluk yaşadım.

PTT 1. LİG’DE GERİDE KALAN SEZONU BİZİM İÇİN DEĞERLENDİRİR MİSİN?

Takım olarak kötü başladık, iyi bitirdik diyebilirim. İlk haftalarda galibiyetimiz dahi yoktu. Sonrasında Erkan Sözeri takımın başına geçti. Erkan hocanın gelişiyle iyi bir hava yakaladık. Bunu da iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. 44 puan bence bu sezon iyi bir puan. Çünkü yeni bir lige çıkmışız. Yüksek meblağlarla kurulu takımlarla savaştık. Bence bu başarıdır.

BUNDAN SONRAKİ HEDEFLERİN ARASINDA NELER VAR?

Bizim ilk tercihimiz hep Giresunspor’dur. Oturur konuşuruz. Bir yol buluruz. Öncelikle inşallah başkanımız devam eder. Sonrasında görüşürüz. O olsun, yönetim olsun illa bir ara yol bulunur. Çünkü burası bizim evimiz gibi oldu artık.

GİRESUNSPOR’DA EN İYİ ANLAŞTIĞIN İSİMLER KİMLER?

Aslında bakarsan herkesle iyi anlaşırım. Ama Barış ve Çağrı ile daha iç içeydik.

HERKESİN BİR TAKMA İSMİ VARDIR? SENİN DE VAR MIYDI?

Evet. Kimi RİDİ derdi kimisi de INIESTA. (Gülüyor)

FUTBOL HAYATINDA KIRILMA ANLARI OLDU MU?

Kırılma anım çoktur. Yurtdışından Sürmenespor gelmem bir şans oldu. Ailem bile Sürmene’ye geldiğimi bilmiyordu. İzinsiz gelmiştim. Sümene’de elimden tuttular. Benim lisansımı bir futbolcunun üç katı maliyetiyle aldılar. İkinci olarak, Karsspor’da oynarken, ilk 8 hafta hiç oynamamıştım. Benim mevkiimdeki arkadaşım sakatlık yaşadıktan sonra orada bir çıkış yakaladım. Sonra Konya Şeker’e gittim. 2. Lig’in Fenerbahçe’si gibiydi.

KARİYERİNİN ÇIKIŞ NOKTALARI DERSEK?

Çıkış olarak Kars’ta oynadığım dönem ve Giresunspor’da oynadığım dönemleri sayabilirim.

TARAFTARLARIMIZ NASIL?

Taraftarlarımızın yaptıkları, hele ki Genç Çotanaklar’ın yaptıkları hiç anlatılmaz. Her futbolcuya böylesi güzel taraftar nasip olmaz. Geçen seneki şampiyonluk zaten anlatılmaz. 15 bin kişilik statta 30 bin kişi var gibiydi. Meydan da yaptığımız şampiyonluk kutlaması da çok iyiydi. Marmaralı Çotanaklar, stadın arkasında köprüdeydi. Yapılanları unutmayız. Hep arkamızda durdular. Onlara çok teşekkür ederim.

ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜ EN KISA HALİYLE NASIL ANLATIRSIN?

Yine bu seneki gibi kötü başlamış olduğumuz bir sezondu. Bu herhalde Giresun’da alışkanlık. (Gülüyor) O şampiyonluk anlatılmaz yaşanır. O Giresunspor belgeselini izlesinler.

SON OLARAK TARAFTARLARA NELER SÖYLEMEK İSTERSİN?

Her zaman takımlarını desteklesinler. İnşallah Giresunspor eski günlerine tekrar döner. Çünkü çok zor şartlardan bugünlere gelindi. Çok büyük paralar harcamadan buralara gelindi. Büyük bütçeli takımları geride bıraktık. Ufak kırılma anları olmasa play-off oynayabilirdik. Giresunspor’a ve bu yönetime sahip çıksınlar. Burası bizim birinci evimiz gibi. Burası çok güzel anılarımızın olduğu yer. Ben olayım veya olmayayım her zaman Giresunspor’u takip edeceğim.

Özgür Erdoğan 06.06.2015

GİRESUNGAZETE.NET

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş