Güzel ve başarılı oyuncu Ezgi Sözüer ile röportaj

0 Yorum
1)Röportajımıza ilk olarak biraz sizi tanıyarak başlayalım… Ezgi Sözüer kimdir?
20 Kasım 1988’de İstanbul’da doğdum. İstanbul Ticaret Üni.’de Uluslararası Lojistik okudum. Aynı zamanda İstanbul Üni. Devlet Konservatuarı Bale Bölümü mezunuyum.
2)Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?
Oyunculuğa dair aklımda bir şey yoktu aslında bir tv programına katıldım ve sonrasında dizilerden teklifler gelmeye başladı. Zaten sahne sanatlarının içinde yetiştiğim için kendimi yakın hissettim ve deneyeme karar verdim.
3)Hayal ve hedeflerinizden biraz bahsedebilir misiniz?
Kendimi henüz yolun başında görüyorum ve sürekli geliştirmek için uğraşıyorum. İleride sinema projelerinde de yer almak istiyorum.
4)Ezgi boş zamanlarında neler yapmaktan hoşlanır?
Dansa gidiyorum balenin yanında latin ve modern danslar da yapıyorum. Evde olduğum zamanlar mutfakta vakit geçirmeyi seviyorum. Tiyatroya ve sinemaya da sık sık giderim.
5)Medcezir’le birlikte ekranlarda sizi izliyoruz… Peki ya dizi hariç  başka bir proje var mı?
Görüştüğüm projeler var tabii ama henüz netlik kazanan bir durum yok.
6)Ezgi şu anda bulunduğu yerden memnun mu?
Evet bunların benim için güzel başlangıç olduğunu düşünüyorum. Hayatımdan çok memnunum.
7)2 sezondur Medcezir’de ‘Eda’ karakterine hayat veriyorsunuz…Peki nasıl bir set ortamınıza sahipsiniz?
Setimiz çok keyifli hem oyuncu arkadaşlarımla hem ekiple çok eğleniyoruz bunun ekrana yansıdığını düşünenelerdenim.
8)Dizide ki gibi rol arkadaşlarınla gerçek hayatta da sıkı bir dostluğunuz var. Hep bir araya geldiğinizde neler yaparak vakit geçiriyorsunuz?
Set dışında da sürekli bir aradayız altınköy kızları gibi olduk. Ruh halimize göre kimi zaman evde toplaşırız bol dedikodu yaparız kimi zaman da dışarda eğlenmeye çıkarız
9) Size göre bir oyuncunun en önemli kriterleri neler olabilir?
En önemli şey disiplinli ve sorumluluk sahibi olmasıdır.
10)Şans’a inanır mısınız?
İnanıyorum şanslı olduğumu da düşünenlerdenim. Bence insanın her sabah sağlıklı bir şekilde güne uyanması bile onu çok şanslı kılar.
11)Kendinizi geliştirmek adına neler yapıyorsunuz?
Kendimi geliştirmek için bol bol film izliyorum bana fayda sağlaması için oyunculuklara dikkat ediyorum. Çeşitli workshoplara katılarak kendi oyunculuğumu geliştirmek için çaba sarf ediyorum.
12)Bulunduğunuz sektör ciddi anlamda zor bir sektör.. Siz de bu sektör’ün içinde biri olarak, bu sektör için neler diyebilirsiniz?
Her sektörün kendine göre zorlukları muhakkak vardır. Bizim işlerde gün gece kavramı pek olmuyor. Zaman zaman ben nerdeyim şimdi napıyoruz gibi kavram karmaşalarına düşebiliyoruz. Bu süreçte insanın biraz içine dönmesi ve kendini dinlemesi gerekiyor
13)Aynı projede rol almayı hayal ettiğiniz kimler var?
O kadar çok isim var ki bu konuda hayallerim biraz geniş. Filmlerini izleyerek büyüdüğüm Şener Şen Türkan Şoray bu isimlerin başında gelir.
14)Oyuncu olmasaydınız ‘şu meslek sahibi olurdum’ dediğin bir meslek var mı? Varsa nedir?
Uluslararası lojistik okudum ama yapmayı hiç düşünmedim staj süresi benim için yeterli oldu.. Aslında  minik ballerinler yetiştirmek, bir dans okulu açmak hiç de fena olmazdı.. İlerleyen yıllarda bunu yapabilirim
15)Benim için çok keyifli bir röportaj oldu, umarım sizin için de öyle olmuştur.. Hayranlarınıza buradan ne iletmek istersiniz?
Çok teşekkürler benim için de çok keyifliydi. Onlar iyi ki varlar insanın sevildiğini hissetmesi çok güzel bana destekleri için teşekkür ediyorum hepsini öpüyorum.
06.02.2015

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş