Musa Uçan yazdı – İsmail Kartal Kötüye Gidiyor

0 Yorum

Musa Uçan

Kendi seyircisi önünde güzel futbolla bol gollü galibiyete hasret kalan Fenerbahçe, bu sezonun sürpriz ekibi Kasımpaşa’yı son dakikada devirerek, büyük dersler çıkarılması gereken aldatıcı bir galibiyetle haftayı kapattı.

İsmail Kartal kötüye gidiyor

Deneyimli teknik adam ve ekibi, rakipleri hiç analiz etmiyor. Bir kaç maçtır bunun emareleri vardı ancak Kasımpaşa maçında bariz biçimde görüldü.

Geriden oyun kurmaya çalışırken bazı bölümlerde 7 oyuncuyla baskı yiyen, Tadic – Jayden bağlantısını kuramayan, rakibin zayıf sağ tarafı yerine ısrarla oyunu sola yığan, tamamen İsmail Yüksek’in üzerine kalan verimsiz orta saha, Kartal ve teknik heyet için alınacak çok fazla ders barındırıyor.

Maç sonrasında da maçın iyi geçtiğini söyleyip, birbiriyle çelişen ifadeler kullanan ve dahası “rakibin gol dışında pozisyonu yok” sözlerini sarf ederek, insanlarda “acaba biz farklı bir maç mı izledik” hissini yine uyandıran Kartal, umut vermiyor.

Mert Hakan’a kimsenin borcu yok

Adanaspor ile oynanan kupa maçından bu yana Mert Hakan yükselen formu ile formayı kaptı ve bir de gol atarak galibiyette büyük rol oynadı.

Mert Hakan, son iki maçta formasının hakkını verdi ancak maç içinde bazı hareketleri ve hem Rize hem Kasımpaşa maçı sonrası açıklamaları son derece tuhaf.

Oyuncu kendisini eleştiren taraftar ve spor camiasına sürekli gönderme yapıyor ama unuttuğu şey, 4 senedir beklenen performansın çok uzağında olduğu.

Mert Hakan bildiğim kadarıyla Fenerbahçe’nin sözleşmeli oyuncusu ve iyi de bir maaşı var.

Zaten yapması gereken şeyi yaptığı için kimseye sitem etme hakkı yok. Mert Hakan kendisini, kimsenin ona hiç bir borcu olmadığına ikna edip, oyunda kalmalı.

21 günde her şey belli olacak

Avrupa Konferans Liginde Belçika lideri U.S. Gillois ile eşleşen Fenerbahçe, bunun yanı sıra çok zor lig ve Türkiye Kupası maçları oynayacak.

21 günde tam 7 maç oynayacak olan Fenerbahçe’de işler hiç yolunda gitmiyor.

İsmail Kartal, kimin ne dediği ve kendisine yakın gördüğü oyuncuların gönlünü hoş edecek kadro tercihleri yerine yeni bir şeyler üretmeye odaklanmazsa yaklaşık 20 gün sonra, hepimiz “işler neden yanlış gitti, seneye kim gitmeli, kim kalmalı” ve en önemlisi “nasıl bir teknik adam profili ile devam edilmeli” sorularına yanıt ararken bulacağız kendimizi.

Dost acı söyler, bugün susup 20 gün sonra bunları yazıp okurlardan beni ciddiye almasını da bekleyemem açıkçası.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş