Uğur Hoca Yazıyor: BATSMAN, ‘PROFESÖRÜ’ KURTARDI

0 Yorum

Sezon başından beri yazıyorum, yeni sakal bırakmaya başladığımdan sözüm anca dinlenir oldu. Her maç değişik saha dizilişi ve değişik taktik, Fenerbahçe’ye zarar veriyor.

UĞUR TEMEL

Fenerbahçe’yi takip eden birçok meslektaşlarımın, dün akşam maç yazılarını birçok kez değiştirdiklerini iddia ederim ama ispatlayamam…

Transferin son anlarında alınan Batshuayi, Jesus’un “Profesör” unvanını korumasına yardımcı oldu. Eğer maç 4-4 berabere bitseydi, basınımız “araştırma görevlisi” unvanını bile çok görebilirdi Jesus’a…

Sezon başından beri yazıyorum, yeni sakal bırakmaya başladığımdan sözüm anca dinlenir oldu. Her maç değişik saha dizilişi ve değişik taktik, Fenerbahçe’ye zarar veriyor. Bir maç üçlü savunma, beşli orta saha, diğer maç 4’lü savunma 3’lü orta saha… Jesus’un fantezisi, pahalıya mal olabilirdi bu akşam. Takımın düzeni ile bu kadar oynanmaması gerektiğini, her maç sonu yazıyorum ve anlaşılan o ki; yazmaya da devam edeceğim. Fenerbahçe defansının arkasına atılan her topun tehlike yarattığını yazıp duruyorum. İlk iki gol defansın arkasına sarkan adamların getirdiği toplardan yendi. Üçüncü gol, penaltı, dördüncü gol de defansın ve Altay’ın ikramı. Karagümrük’ün çektiği şut sayı zaten altı… Bu altı şutun, dörtü gol oluyorsa, işleyişte sıkıntı var demektir. Sıkıntının sebebi de; her maç farklı taktik diziliştir.

Andrea Pirlo, Fenerbahçe’ye karşı, Fenerbahçe gibi oynattı takımını. Ön alanda baskısını, maçın son çeyrek saatine kadar iyi yaptı Karagümrük. Son bölümde, Diagne’nin oyuna girişi ile ön alan baskısı da kırıldı. Son gol öncesinde Diagne, Szalai’nin üzerine gitse atılacak pasın çok düzgün olmayacağı kanaatindeyim. Fenerbahçe, bu sezon ilk kez 4 golü aynı maçta kalesinde gördü. Jesus, bundan ders çıkarır mı? Sanmıyorum… Fenerbahçe’nin her maç değişen taktik varyasyonlarını sezon boyunca seyredeceğimizi tahmin ediyorum.

Her ne kadar Valencia hat-trick yapmış olsa da, maçın adamı bence Crespo. Portekizli oyuncu, Fenerbahçe için sezonun en iyi transferi… Her maç üzerine koyarak oynuyor.

Ocak ayı itibariyle FIFA kokartı takması beklenen hakem Atilla Karaoğlan, üç kez penaltıya hükmetti dün akşam. Üç penaltı da doğru karardı. Kendisine ve yardımcı hakemlerine yapılan itirazların şiddetinde gerekli uyarıyı ve cezalandırmayı yapabilseydi, kusursuz bir performans sergilemiş olacaktı.

Yorumlayın
Paylaş

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş