Uğur Hoca Yazıyor: KAZANDI AMA…

0 Yorum

Mirasyedi gibi, har vurup harman savuruyor Beşiktaş. Ligin arası, Dünya Kupası nedeniyle, yaklaşırken gol pozisyonlarında bu kadar müsrif olmak, hayra alamet değil.

UĞUR TEMEL

Ezber bozalım ve en son söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; Beşiktaş’ta işler iyi gitmiyor… Bu akşam Beşiktaş’ın Giresun yerine daha dişli bir rakibi olsa idi, üç puan hasretini dindirebilir miydi, bilemiyorum… Adeta tek kale oynanan maçta bu kadar az gol pozisyonuna girilmesini anlamak, mümkün değil. Rakip pozisyon vermez, sıkı kapanır, açık alan bulamazsın bir noktaya kadar anlarım… Ancak, Giresun’un, benzetmede hata olmaz, yürümeye mecali yok. Ne doğru dürüst defans yapabiliyor, ne de atağa çıkabiliyor. Ve rakibini bu halde yakalayan Beşiktaş, maçı koparacak golü bulamıyor… Tecrübeli ayakların, haftalardır, suskun olmasını neye bağlamak lazım bilemiyorum… On dört şutun, sadece beşi isabetli… Mirasyedi gibi, har vurup harman savuruyor Beşiktaş. Ligin arası, Dünya Kupası nedeniyle, yaklaşırken gol pozisyonlarında bu kadar müsrif olmak, hayra alamet değil. Maçın son anlarında, Giresunspor’un tek isabetli şutu ofsayt olmasa, yandı gülüm keten helva…

Giresunspor, bu şekilde giderse işi çok zor. Bir takım maç boyunca, üstelik kendi evinde, tek isabetli şut ile oynuyorsa, teknik adamın şapkayı önüne koyması ve nerede hata yaptığını düşünmesi gerekir. Rakip baskılı oynasa da, oyun kopmamış. Beraberlik – ve belki de üç puan- hâlâ ortada… Doldur- boşalt yapmak da mı aklınıza gelmedi ey Çotanaklar?

Maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu’nun bir tane tartışmasız biten maçını hatırlamıyorum… Paratoner gibi maşallah, olayı hep çekiyor. Yine olaylı ama şansının yardımıyla doğru karalar verdiği bir maç yönetti. Beşiktaş’ın verilmeyen golünde, Talha ofsayt, ancak öncesinde Talha’ya yapılan hareket faul. Zaten önce avantajı oynatıyor. Avantajı kaybedince de penaltıyı veriyor. Uygulama doğru olmasına doğru da, altı buçuk dakika da bu pozisyonun çözülememesi entresan… Maçın 90. Dakikasında Giresun’un golünde de, Oğulcan’a pası veren Hayrullah ofsaytta. İsmail Şencan gibi kaliteli bir yardımcı hakemin bu pozisyonu VAR incelemesine bırakmaması gerekirdi.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş