Uğur Hoca Yazıyor: GEÇ OLDU, GÜÇ OLMADI

0 Yorum

Fenerbahçeli dostlar kızmasınlar ama yolu, araba devrilmeden göstermek gerekir… Fenerbahçe’nin arka bölgesine atılan her top tehlike yaratıyor.

UĞUR TEMEL

Tarihi fark olurdu, top biraz daha Fenerbahçe’yi sevseydi. İki gol attı, 4 katını da kaçırdı Sarı-Lacivertli takım. Gerçek bir santrafor olsa Çubukluda, Avrupa Ligi’nin gol rekoru kırılması işten bile değildi.

Jesus, ezber bozmaya devam ediyor. Her maç farklı on bir, her maç farklı oyun anlayışı. Kazanan her zaman haklıdır ve tartışılmaz. “Profesör Jesus”un göze hoş gelen dikine futbol anlayışında işler iyi gidiyor. Takım, istekli, futbola aç, oynama arzusu içinde bir grafik çiziyor. Kazanılan maçlar da işin keyifli yönü. Ancak…

Fenerbahçeli dostlar kızmasınlar ama yolu, araba devrilmeden göstermek gerekir… Fenerbahçe’nin arka bölgesine atılan her top tehlike yaratıyor. Jesus, takım boyunu kısaltırken, defansla kaleci arasındaki bölgeyi çok açıkta bırakıyor. Beşiktaş derbisinden sonra da yazmıştım; Fransa’da ki Rennes maçında defansın arkasına atılan, birbirinin kopyası iki top da gol oldu. AEK Larnaka, bu şekilde iki pozisyona girdi. Bu tip pozisyonların ilerleyen maçlarda can yakmaması için, ofsayt taktiğinin bir kez daha gözden geçirilmesi gerekeceğini düşünüyorum.

Kadro genişliğinin olması bir takım için güzel bir şey. Bu genişlik içinde oyuncu seçmek, teknik direktörler için tatlı bir sıkıntı olsa gerek. Ama her maç, kadro ile oynamak, farklı on birler ve farklı taktiksel dizilişler seçmek ne kadar doğru bir düşünüş bilemiyorum. Takım kazandığı sürece bu kimseyi rahatsız etmez elbette, sadece yazdığımız ile kalırız.

Maharet, testiyi kırmadan suyu getirebilmekte… Öyle ya da böyle Jesus, bunu başarıyor. Arkaya atılan toplara da çözüm bulunursa, bu Fenerbahçe’nin seyrine doyum olmaz.

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş