Uğur Hoca Yazıyor: TEK ŞUTTA İŞ BİTTİ

0 Yorum

Beşiktaş, amiyane tabirle, “dünyaları kaçırdı” ama mağlubiyetten kaçamadı… Maçın en net özeti bu aslında…

UĞUR TEMEL

Beşiktaş, özellikle kendi evin de oynadığı maçlarda, rakibini sahasına hapsedip adeta kalesini abluka altına alıyor. Ve bu ablukadan da gol çıkarmayı başarıyor. Sezon başından beri baskılı futbolla skor buldu Kartal.

Futbolculuk zekâsı bir yana, teknik adamlık zekâsını da beğendiğim Emre Belözoğlu, Beşiktaş’ın baskılı oyununu çözmek için, ileride baskı yapmak yerine beklemeyi tercih etti. Kartal’ın en etkili gol silahı kanat ortaları. Emre Hoca, her iki kanadı olabildiğince kapatarak, rakibinin cepheden gelmesini isteyen bir oyun anlayışını tercih etmiş. Bu plan ilk yarı için kısmen tutsa da ikinci yarı da çok işlemedi. Ancak Başakşehir’in imdadına, Beşiktaşlı oyuncuların son vuruşlardaki talihsizlikleri yetişti.

Hafta içi Konferans Ligi deplasmanında olan Boz Baykuşlar, maçı kendi yarı sahasında kabul ettiler. Kartal’ın baskılı oyunu karşısında, fizik olarak düşmemek olsa gerek bu oyun anlayışı. İlk yarı boyunca rakip kaleye iki kere giden ve ikisinde de isabetli şut bulamayan Başakşehir, mucizevi bir şekilde kazandı. Kuşkusuz bu mucizenin gerçekleşmesinde, Volkan Babacan’ın gününde olması, Başakşehir defansının çok dikkatli oynaması büyük etken.
Beşiktaş, golü bulsa daha farklı bir maç seyredebileceğimizi düşünüyorum. Ancak gerçek düşüncelerle eş değer olamıyor, hele ki futbolda…

Yorumlayın
Paylaş

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş