Yağmur Tanrısevsin ile çok özel

0 Yorum
İlk olarak kısa şekilde Yağmur Tanrısevsin kimdir?
25 yaşındayım Mersin doğumluyum Üniversite okumak için  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okudum ama resmi hiç meslek olarak düşünmedim. Üniversiteye başladıktan sonra oyunculuk dersleri alabileceğim yerleri araştırdım, birçok yerde eğitimler aldım. Tümay Özokur’la tanışmam hayatımın dönüm noktası oldu; kendisi benimle çalışmak istediğini söyledi. Beni iyi yönlendireceğini düşündüğüm için çok mutlu oldum. ‘Adını Feriha Koydum’ ilk dizim oldu.
Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı? Hayal ettiğiniz yerde misiniz?
Oyunculuk kariyerime Tümay Özokurla başladım. Kendimi keşfetmemi ve insanları daha iyi tanıyabilmemi sağladı. Ben olumsuz kelimesiyle adlandırmayı sevmiyorum yaşadıklarımı çünkü ne yaşarsan yaşa, yaşadığının mutlaka seni geliştiren bir öğretisi vardır. Eskisinden daha istekliyim empati kurma konusunda, insanları anlamaya daha fazla gayret gösteriyorum. Nedenlerle değil nasıllarla daha çok ilgileniyorum.
Gençlik dizilerinde hep sevilmeyen karakterleri oynadınız. Aslında sevilmemenizin sebebi başarılı  performansınız mı oldu?
Evet senaryo gereği kötü karakterler bana geldi ben bir oyuncuyum istediğim her rolü oynarım yeterki oynayacağım karakter içime sinsin kötü karakteri de iyi oynadığımı düşünüyorum
Kaçak nasıl bir yolculuktu?
Kacak seti benim okulum oldu, bundan sonra da olmaya devam edecek. Usta çırak ilişkisi okulda alınabilecek bir eğitim değil, onların yaşam tecrübeleri kitaplarda yazmıyor. Hepsi altın değerinde öğütler ve ben can kulağıyla dinliyorum ustalarımı. Onlarla çalışmak eğitici olmakla beraber aynı zamanda keyifliydi, kendimi çok şanslı hissediyorum.
Haluk Bilginer aslında bir öğretmen mi oldu size?
Gerek sinema gerek tiyatro da olsun gerçekten değerli santçılarımız var ve benim de hepsinden öğreneceğim çok şey var. Tüm ustalarımızla oynayabilmeyi isterim, keşke olabilse.
Filminiz için imajınızda değişiklik yaptınız. Sanat için feda etmeli miyiz çok şeyi?
Bizler oyuncuyuz rol gereği tarzımızda değişikler olabiliyor oynadığım “KATRAN” sinema filminde de saçlarımı sarıya boyattım daha sonra eski saç rengime döndüm.
Hedefleriniz ve hayalleriniz nelerdir?
Her insan gibi ben de hayaller kurarım ama gerçekleşmeden paylaşmayı sevmem. Oyunculuk evet hayalimdi ama ben oyuncu olacağım diye hiç dillendirmemiştim, ne mutlu bana hayalim şimdilerde gerçek oldu. Hayal değil ama planlarım var kısa vadeli.. Mesela mesleki eğitimini aldığım seramik konusunda oyunculukla paralel gitmek istiyorum. Kısa bir süre sonra, sizlere sürprizlerim olacak
Sizi seven binlerce insan var. Bu kitlenin sevgisi de çok özel. Bu nasıl bir duygu? Buradan onlara ne demek istersiniz?
Hayranlarımı çok seviyorum elimden geldiği kadar onlara cevap yazmaya çalışıyorum beni gördüklerinde fotoğraf çektiriyorum hayranlarımı çok sevdiğimi söylüyorum buradan onaları kocaman öpüyorum.
Yağmur’un vazgeçemediği şeyler var mı hayatta?
Evet var ailemden vaz geçemem Annenin yeri ayrı babamın yeri ayrı.anneciyimdir her çocuk gibi, babama karşı olan duygularımda daha hassasımdır.
Aşk ve mutluluk. İkisi de var gibi yok aslında. Bu iki hissi birleştiren şey nedir sizce?
Değişime açık bir insan olmakla beraber hayatı biraz fazla sorgularım, ani kararlar veremem. Sevdiklerime bağlı ve sadakat duygusuyla yaşayan bir insanım. Gencim ve hayattan keyif almak için ne gerekirse yapıyorum
Mutlu olmanın yolu mutlu etmek mi?
Tabiki mutlu olursanız etrafınızdakileri ailenizi, arkadaşlarınızı hatta sevgiliniz bile mutlu edersiniz, gününüz mutsuz geçerse  etrafındakileri de mutsuz etmiş olursunuz..
AYŞE KARADUMAN 21.02.2015

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş