Levent Oran: ‘Amsterya gezegenine götürüldüm’

0 Yorum

Sosyal medya fenomeni Nihat Doğan hakkında şok açıklamalar yapan bir dönemin ünlü televizyon fenomeni, kendisi ile ilgili de ilginç açıklamalar yaptı…

Haber Artı Türk yazarı ve Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, bir dönemin televizyon fenomenlerinden olan ve uzun süredir ortalarda görünmeyen Levent Oran’la bir söyleşi yaptı. İlginç açıklamaları ile tanınan Oran, Onur Akay’ın sorularına yine şaşırtan cevaplar verdi.

İŞTE O SÖYLEŞİ

Levent Oran, bir döneme damgasını vurmuş televizyon fenomenlerinden. Kendisi ile geçtiğimiz aylarda TV Em ekranlarında Utku Görkem Kırdemir’in canlı yayın konuğu olduk. İlk defa karşılaşmıştık. Birbirimizi ekranlardan tanıdığımız için hiç yabancılık çekmeden sohbete başladık. Bana, Titanic ile ilgili ilginç bir iddia anlattı. Özellikle Nihat Doğan gibi sosyal medya fenomenleri ile ilgili düşüncelerini merak ediyordum ve aklıma bir söyleşi yapmak geldi. Kendisine söyledim, kabul etti.

‘EMİNİM KADINLAR AYAKLARIMI YIKAMAK İÇİN SIRAYA GİRİYORLARDIR’

Levent Oran şimdilerde ne yapıyor?

Levent Oran şu anda kendisine yüklenen misyonu yerine getirmekle meşgul. Evet Levent Oran çok özel bir görevle dünyaya elçi olarak gönderildi. Barışı yaymak, savaşları durdurmak ve Türk halkını eğitmekle görevlendirildi. Yıllar önce kadına şiddet sloganımla, Türk kadınını bu günlere taşıdım. Sayemde şu anda kadın tartışılıyor. Ben kadınların meleğiyim. Birçok ünlüyü yakından tanırım ve karısını dövdüğü halde ekranlarda kadın bir çiçektir diyordu. İki yüzlü maske takmış medya maymunlarına inat, aldığım misyon bayrağını bu günlere taşıdım. Eminim kadınlar şu anda ayaklarımı bile yıkamak için sıraya giriyorlardır.

‘ATATÜRK’TEN SONRA EN BÜYÜK DEVRİMİ BEN GERÇEKLEŞTİRDİM’

Yıllar önce Rahmetli Savaş Ay’ın programında ‘Kadın kaşınıyorsa döveceksin’ sözlerinizi hatırlıyorum. Alişan’ın tepkisiyle karşılaşmıştınız. Günümüzde kadına karşı yaşanan şiddet olayları çok arttı. Düşünceleriniz değişti mi?

Tabii ki şiddete son derece karşıyım ve lanetliyorum. Ben Türkiye’de şiddet olduğunu ekranlarda haykıran biriydim, görevliydim. Atatürk’ten sonra en büyük devrimi ekranlarda ben gerçekleştirdim ve devam edeceğim. Okan Bayülgen’in programında bu konuları işlemek istiyorum.

‘NİHAT DOĞAN BENİM BORNOZUMU TAŞIYAMAZ’

-Twitter fenomeni Nihat Doğan’ın Özgecan Aslan için attığı, “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” şeklindeki tweeti sosyal medya da büyük tepki çekti. Doğan’ı eleştirdiniz mi?

Nihat Doğan’ı muhatap dahi almam. Varoşlar varoşların kümesinde öter. Dilinin belasını çeksin. Türkiye artık teneke sesler dinlemek istemiyor. Bende sahne yaptım. Oya Aydoğan alt kadromda çalışırdı. Bir tek bana yakın ses Zeki Müren’de vardı ki, Zeki Bey’den çok daha güzel bir sesim vardır. Türkiye’de saysanız benim ayarımda sesi olan 3 kişi daha çıkmaz. O yüzden Nihat Doğan benim bornozumu taşıyamaz. Yanımda kendisini zaten eleştirdim. Ama ciddiye almaya gerek yok cahil.

‘NEREDEYSE ADET GÜNLERİNİ TWEET ATACAKLAR’

‘Levent Oran’ ekran fenomeni olarak gösterilmişti. Şimdi ise sosyal medya fenomenleri ön planda. Sizden farkları neler? Siz kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Çünkü ben gerçekten starım ve ışığımı halkıma yansıttım. Şimdiki sosyal medya fareleri ancak zengin koca avlama peşinde. Nerdeyse adet günlerini tweet atacaklar. Çok kirli bir medya var ama bende temizlikçi değilim. Ayarım olan elit insanlarla yürüyorum. Bıraktığım düşünceler 100 yıl sonra konuşulacak. Ben Türkiye’nin şansıyım.

‘POŞET İÇİNDE ET PAZARLAYAN KÜÇÜK İNSANCIKLAR’

‘Türkiye’de bugüne kadar bir sanatçı yetişmedi ve Zeki Müren dahil bu ülkede sanatçı yok’ demiştiniz. Son dönemde fikrinizi değiştiren isimler oldu mu?

Türk sineması beni keşfetmediği için bir Kadir İnanır, bir Tarık Akan piyasaya girdi. Yoksa Yılmaz Güney’e oyunculuk dersi verecek kadar donanımlıyım. Türkiye’de sanatçı yetişmiyor. Poşet içinde et pazarlayan küçük insancıklar yetişiyor.

‘TİTANİC BATINCA UZAYLI DOSTLARIM TARAFINDAN ALINDIM’

1912’de batan Titanic’le ilgili çok ilginç bir iddianız var. Biraz anlatır mısınız?

Titanic’e gelince; Evet Titanic’e karım, iki kızım ve hizmetçimizle bindik. Çok zengin bir elmas kralıydım. Ama maalesef kaza sonrası eşim ve çocuklarım öldü. Ben suya düştüğüm anda uzaylı dostlarım tarafından alınarak, Amsterya Gezegeni’ne götürüldüm ve onlarla çok mutlu bir 58 yıl yaşadıktan sonra, beni elçi olarak 1970 yılında tekrar dünyaya gönderdiler. Vücudumda 8 adet çip var ve dünyayı dengeliyor. Savaşları önlüyorum. Ben seçilmiş biriyim. Kaderim Türk halkının kaderini değiştirmeye programlandı.

Onur AKAY 16.03.2015

HABERARTITÜRK

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş