Recep Kaan Yılmaz Röportajı

0 Yorum
Benim de severek izlediğim, yakından takibe aldığım GÖNÜL İŞLERİ dizisininTİBET karakteri Recep Kaan Yılmaz ile enfes röportajımız, Keyifli okumalar

 

Kaan Yılmaz kimdir?
30 yaşındayım şuan. 6 yaşımda sevgili öğretmenim Sayın Mete Akkaya sayesinde sahneye adım attım ve tiyatro eğitimim başlamış oldu. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Rus Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. İki seneyi geçti biraz, müzikle ilgileniyorum. Yazar, çizer, söyler, oynarım.
Oyunculuk kariyerin nasıl başladı?
Erken başlayan oyunculuk eğitimim aslında sadece konuşmayan bir veledin (ben) sosyal olarak açılması içindi, ama tesadüfen 19 yaşımda Hayat Bilgisi dizisinde yer aldım ve o günden beri oyunculuk, hayatımı kazandığım mesleğim oldu.
Gönül İşlerinde Tibet karakterini canlandırıyorsun nasıl biri Tibet?
Tibet, sevimsiz adam. Annesinin istediği hayatı yaşamış hep. Böyle sağlıksız bir durum da, kötü sonuçlara sebep olmuş. İnsanları ve hayatı anlamayan, anlamak gibi bir derdi de olmayan, parayı güç sayan, etiketlere önem veren bir insan.
Gönül İşlerinde Tibet’e neler olacak, Sevda ile araları düzelecek mi? 
Göreceğiz, bakalım. 🙂 Hayatta yapılan her şeyin bir sonucu olur, bu sonuç her zaman adil olmasa da. Tibet’in hayatı ve ilişkisi ne olacak, ben de merak ediyorum.
Acemi Cadı dizisinden beri takip ediyorum seni ve bu dizide görünce şaşırdım ve mutlu oldum, bu proje nasıl başladın?
 
Biliyorsunuzdur : bizim mesleğimizde olmazsa olmazlardan bir tanesi de deneme çekimidir (audition). Ve çoğu meslektaşım gibi beni de gerginliğe sürükler. Deneme çekimleri  bizim iş görüşmelerimiz işte. Ve benim iş görüşmelerim hep sancılı 🙂 Ama akıllıca yazılmış senaryonun güzelliği, TMC gibi köklü bir firma ve daha önce de çalışma fırsatımın olduğu Sayın Türkan Derya gibi etkenleri göz önüne alınca çok istedim çalışmayı. Biraz git-gel yaşadıktan sonra anlaştık ve umarım ortaya güzel bir iş ve izlenebilir bir karakter çık
Çakıl Taşları hakkında düşüncelerin nelerdi? 
 
Çakıl Taşları bizim de, izleyicilerin de çok sevdiği bir televizyon dizisiydi. Çok iyi bir iş çıkardığımıza inanıyorum ki, hala Çakıl Taşlarının yıl dönümünü kutlayan sevenleri de bunun göstergesidir. Hepsine buradan tekrar teşekkür ediyorum sizin vasıtanızla.
Set ortamınız nasıl. Kadroda çok iyi isimler var onlar ile çalışmak nasıl bir duygu?
Set ortamımız huzurlu ve güler yüzlü. Hem kamera arkasındaki, hem de kamera önündeki herkes mutlu insanlar. Tabi burada iki büyük etkenden bahsetmeliyim: birincisi yapımcımız Sayın Erol Avcı, samimi ve güler yüzlü bir insan, ikincisi yönetmenimiz Sayın Türkan Derya olumlu ve güler yüzlü! Unutmayın; yönetmen nasıl ise, bütün setin ruh hali de öyledir.
Söylediğiniz gibi iyi oyuncularla ve iyi bir ekiple çalışıyorum, ne kadar güzel olduğunun ekrana yansıdığına inanıyorum . Bir oyuncu her zaman iyi oyuncularla çalışmak ister!
Öğrenci evinde kaldın mı?
Kaldım tabi ki! Ama ben üniversitedeyken aynı zamanda da çalışıyordum. Bunun sayesinde de yaşıtlarımdan biraz daha rahat bir öğrenci evim oldu oldu diyebilirim.
Hayatımın sonuna kadar………….. olacağım.
“İnsan”

İstemem hakkımı helal ettim dediğin kişiler oldu mu?

Çoğu insanın olduğu gibi benim de oldu.

Beni kırmayıp röportajı kabul ettiğin için teşekkür ederim

Ben teşekkür ederim, umarım istediğiniz gibi olmuştur. Kendinize iyi bakın.

Değerli paylaşımlarından ve verdiği içten yanıtlarından dolayı Recep Kaan Yılmaz’a çok teşekkür ederim.

Eren Akkaş 20.10.2014

bidoluroportaj.blogspot.com.tr/

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş