MHP’de siyaset yapmak ayrıcalıktır

0 Yorum

Kamuoyunun yakından tanıdığı başarılı oyuncu, işadamı ve MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, gazetemiz ORTADOĞU’ya önemli açıklamalar yaptı:

Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ile sohbet eden  Aslan,”MHP’de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır. MHP’de olmak bir aile mensubiyetini hissetmektir. O aileyi sahiplendiğinizde mutlaka onun kurallarına uymak zorundasınız” dedi. 

”Önceden bir adım atarken kendimi düşünürdüm. Şimdi ise “Ülkemi, milletimi ve partimi” düşünüyorum” diyen Aslan, ”Yaşananlara şahit oldukça kendimi düşünecek zaman bile bulamıyorum. 

 Tıpkı Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi; “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.” Ne kadar doğru bir hedef. Keşke bu ilkeyi herkes benimsese. O zaman Türkiye’de çok şey değişir”  açıklaması yaptı.

Başarılı oyuncu, işadamı ve MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, gazetemiz Ortadoğu’ya önemli açıklamalar yaptı. Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ile sohbet eden  Aslan, oyunculuktan siyasete giden yolu ve yapmak istediği projeleri anlattı.

Kamuoyunun televizyonlardan tanıdığı başarılı, genç ve yakışıklı oyuncu Mehmet Aslan, siyasi duruşuyla da farkındalığını ortaya koydu. Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapmaya başlayan Aslan, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Çiçeği burnunda politikacı Mehmet Aslan, özellikle gençlere yönelik projeler üzerinde çalışmalar yapıyor.

GENÇLİK ÇOK ÖNEMLİ

Aslan, sorularımızı şöyle cevapladı:

-Özellikle gençlerin beğendiği bir oyuncusunuz. Gençlere yönelik projeleriniz nelerdir?

MEHMET ASLAN: Terör, Türkiye için ne kadar tehlikeli ise uyuşturucu da gençlerimiz için o kadar tehlikelidir. Milliyetçi Hareket Partisi, devletini ve miletini düşünen, gençlere önem veren  köklü bir partinin mensubu olarak, uyuşturucuyla mücadele konusunda gençleri bilinçlendirmeye yönelik projelerde aktif görev üstlendim. Gençler bizim geleceğimizdir. Gençlere sahip çıkarak aynı zamanda geleceğimize de sahip çıkmış oluyoruz. Bu anlayışla hareket ediyorum ve ülkem için faydalı olacağımı düşünüyorum.

MİLLİYETÇİ OYUNCU

-Sanat camiasının farklı ve özgür bir yaşam tarzı var. Siyasete girmekle birlikte hayatınızda bir değişiklik oldu mu?

MEHMET ASLAN: Bir oyuncu milliyetçi olur mu demeyin. Çünkü Amerikan filmlerine bakın, bütün filmler ve dizilerde milliyetçilik teması işleniyor. Ve sonunda kazanan hep ABD oluyor. Böyle bir anlayışı Türkiye’de de hakim kılmalıyız. Ben milliyetçiyim ve MHP’de siyaset yapıyorum. Böyle olmaktan da gurur duyuyorum. Kimin ne düşündüğü önemli değil. Siyasetin zorlukları elbette vardır. Ama önemli olan bu zorlukları aşmaktır. Siyasete girmeden önce sadece kendinizle ilgili  sorumluluk taşıdığınıza inanıyorsunuz. Bunun için de özgürce dilediğinizi yaparken hiç bir kaygı taşımıyorsunuz.

Ama MHP’de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır. MHP’de olmak bir aile mensubiyetini hissetmektir. O aileyi sahiplendiğinizde mutlaka onun kurallarına uymak zorundasınız. Önceden bir adım atarken kendimi düşünürdüm. Şimdi ise “Ülkemi, milletimi ve partimi” düşünüyorum. Yaşananlara şahit oldukça da kendimi düşünecek zaman bile bulamıyorum. Tıpkı Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi; “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben…”

Ne kadar doğru bir hedef. Keşke bu ilkeyi herkes benimsese. O zaman Türkiye’de çok şey değişir.

NEDEN MHP?

-Sevilen ve beğenilen bir aktör olarak “neden MHP de; başka parti değil? 

MEHMET ASLAN: Ben ülkemi ve milletimi seviyorum. Partiye de yabancı biri değilim. Çocukluğumuzda Caddebostan Maksim’de MHP’nin kongreleri, toplantıları olurdu. O dönemden başlayan bir sevgi ve sempatim var. Ama en önemlisi Türkiye’nin kurtuluşunun MHP’de olduğunu görüyorum. Oyunculuğumda başarılı olduğum kadar, işadamı olarak da başarılı olduğumu düşünüyorum. Oyunculuk ve işadamlığından kazandığım tecrübeyi siyasetle yoğurup, ülkeme, milletime ve partime katkı sunmayı hedefliyorum.

SANAT CAMİASINDA BİZ DE VARIZ

-Bir oyuncu olarak MHP’de siyaset yaptığın için eleştirildiniz mi?

MEHMET ASLAN: Eleştirenler oldu. Sanat camiasında bizim gibi düşünen insan pek az. Olan da bizim gibi kendini ortaya koyamıyor, korkuyor. “İşimden, ekmeğimden olurum” diye. Etrafımda “Senin orada ne işin var” diyen çok insan oldu. Bizim alemde MHP’yi farklı yerlere koyanların algıları değişti. Neden bir sanatçı veya oyuncu MHP’li olmasın ki. İşte ben oyuncuyum… Ama oyunculuğumun yanısıra MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yapıyorum. Bundan da gurur duyuyorum. Halkın bana duyduğu sevgiyi, siyasi kazanıma dönüştürmek istiyorum.

LİDER DEDİĞİN BÖYLE OLUR

-Siz liderliği nasıl tarif ediyorsunuz?

MEHMET ASLAN: Benim anlayışıma göre hatipten, çok konuşandan lider olmaz. Doğru konuşandan, konuştuğunu yapandan lider olur. Bugün Türkiye’de hatip gibi konuşarak kendini lider göstermeye çalışan, adeta liderlik oyunu oynayan siyasetçiler var. Ülkemizi kaos, kargaşa ve bataklığa çevirenlerden lider olmaz. Lider; öngörüsü olan, ülkenin birliği ve bütünlüğünü koruyan, bin yıllık kardeşlik hukukunu herşeyin üstünde tutan, doğruları konuşan, ilkelerinden asla taviz vermeyen “Önce ülkem ve milletim” diyen, cehalete değil bilgiye ve eğitime önem veren, gençliği sokak çatışmalarından uzak tutan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gibi şahsiyettir.

TÜRK OLDUĞUM İÇİN DAYAK YEDİM

-Milliyetçiliğe ne zaman merak sardınız?

MEHMET ASLAN: Eğitimime Fransa’da devam ederken, Türk olduğumdan dolayı dışlandım, horlandım. Hatta Ermeni diasporasının Türkler’e karşı nefret ve kinle doldurulmuş öğrencilerin saldırısına uğradım. Ben 10 yaşında dayak yediğim gün  “Milliyetçi” oldum. Yaşayarak, öğrenerek MHP’li oldum.”

BAHÇELİ İLE ÖZÇEKİM

Sosyal medyada çok ilgi gören ve MHP Lideri Devlet Bahçeli ile çektirdiği özçekimle ilgili de konuşan Mehmet Aslan, “Genel Başkanımla makam odasında özçekim çekmeyi ben istedim. Sağolsun ricamı geri çevirmedi. Çok büyük yankı buldu. Bir çok insanın benim yerimde olmak istediğini tahmin edebiliyorum. Tahminden öte sosyal medyadaki yorumlar ve beğeniler zaten her şeyi anlatıyor. Doğru bir iş, güzel bir anı oldu. Ses getirdi. Bundan sonra da hep beraber ses getirecek daha çok güzel şeyler yapacağız inşallah” dedi.

ORTADOĞU GAZETESİ

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş