Yapışık Kardeşler Ekibiyle Röportaj

0 Yorum

Öncelikle Hayırlı olsun filminiz.  İlk olarak şunu söylemek istiyorum. Dünyanın en güzel kadını Suzan Kardeş’le ve bunun yanında İvana Sert ile birlikte oynamak nasıl bir his? (Kahkahalar)

İlker Ayrık:  Bir kere başta 10 puanı kaptın onu söyleyeyim.  Kurduğum ekibimin kalbi çok güzel. Harikulade, olağan üstü mütevazi bir ekip. Bu kadro hayal edebileceğimin çok üzerinde bir kadro. Suzan’la münasebetimizi anlatmaya imkân yok. Dil tarif etmez. İvana’yı davet ettik. Vahşi Cazibe deyince aklımıza İvana geldi.  Bu kadar profesyonel, bu kadar kaprissiz çalışacağımızı hiç tahmin etmiyordum. Süper bir arkadaşlığımız oldu. Filme de olağan üstü katkısı var. Filmde izleyip göreceksiniz zaten. Vahşi Cazibe rolü için bir başkası olamazmış. Orası kesin.

İvana, ilk filminde bir komedi filmi tercih ettin. Çekimler nasıl geçti? Neler yaşadınız?

İvana Sert: Çekimler su gibi aktı.  İlk rol aldığım filmde bu kadar profesyonel ve her şeyin dört dörtlük olacağını tahmin etmiyordum. Bu tarz işlerde her zaman bir eksiklik yada bir aksilik olur. Ama bizim setimizde olmadı. Enerjimiz çok iyi tuttu. Birbirimizi çok sevdik.  İşler o kadar düzenli ve iyi gitti ki çoğunlukla sahne çekimlerinde ikinci tekrara bile ihtiyaç duyulmadı. Allah bize yardım etti.  Bizlerde birbirimize inandığımız için her şey çok iyi oldu.

Hakan bu sorum da sana olsun. Çekimler boyunca İlker ile yapışık olarak yaşamak nasıl bir duyguydu?

Hakan Bulut: Muhteşem bir duygu. Şaka bir yana, çok sıcak aylarda çektik filmi. Ağustos ayıydı. Çok yorulduk. İlker bir yandan filmi çekerken bir yandan da oynuyordu.  Haliyle devamlı bizi birbirimize bağlayan korseyi çıkartmamız kolay olmuyordu. Birde İlker her çekimden sonra monitörün yanına gidiyordu. Bende onunla birlikte İlker nereye ben oraya durumundaydım. Bu anlamda tabiki zordu ama muhteşem eğlenceli bir çekimdi.  Gerçekten çalışırken çok eğlendik.  Bu ufak tefek zorluklar bizi hiç etkilemedi.

Suzan Hanım size sormadan önce şunu söylemek istiyorum. Yıllar önce Star TV de çalışıyorken, Bir Demet Tiyatro’nun kasetleri ilk bize gelirdi ve herkesten önce izlerdim. Orada en sevdiğim karakterlerden biri Pencereden bakan kadındı.  Yıllardır sizi keyifle takip ediyorum.

Suzan Kardeş: Ay ne güzel ne mutlu bana.

İlker ile çalışmak nasıl bir duyguydu?

İlker bu yaşa gelene kadar öyle güzel beslenmiş ki, ne yapmasını yada ne yapmaması gerektiğini çok bilen bir adam çıkmış ortaya.  Setiyle, arkadaşlığıyla, yönetimiyle.  Sonuçta parayı harcayan o. Yanlış şeyler de yapabilirdi. Ama hiç öyle olmadı. Bir sinemacı gibi kalmış hayatımızda. Öyle gelmiş ve Allah yolunu açık etsin diyorum ben. Başka sözde gerek yok bence.

İlker filmin yapımcısı da sensin değil mi?

İlker Ayrık: Evet

İlk işinde böyle bir riske girmekten çekinmedin mi?

Ben bir risk görmüyorum.  Bence sadece paraya yatırım yapılmaz.  Kendi kariyerimize,  geleceğimize, kendi sinemamıza, dostluğumuza, arkadaşlıklarımıza da yatırım yapmış oluyoruz. Bu ölçülebilir bir şey değil. Şu kadar para yatırdın, karşılığında şu kadar para aldın. Bu mu yani ölçü. Bu muhteşem ortam, şu afişteki insanlar, bunlar ölçülebilir şeyler değil.  Ben harcadığım her şeyi gani gani geri almış durumdayım.

Suat abi, İlker nasıl bir yönetmendi? Ama burada yokmuş gibi cevapla lütfen bu sorumu.

Suat Sungur: Harika, pamuk gibi. Yumuşaklığıyla, güler yüzüyle her şeyiyle çok iyi bir yönetmen kendisi.  Daha ne diyebilirim onun için.

İlker Ayrık: Suat abiye yönetmenlik yapamazsınız. Allah taş yapar.  Böyle bir aktör, benim ustamdır kendisi.

İlker son sorum şu, filde çok sayıda ünlü konuk oyuncu var. Nasıl ikna ettin bu isimleri filminde olmaları için?

İlker Ayrık: Neredeyse tamamı sadece bir telefonla geldiler. Demek ki hayatımda bu kadar güzel dostluklar biriktirmişim. Bir telefonla herkes katıldı.  Bir enerji attık ortaya, bütün dostlarım, abilerim hocalarımda bu enerjiye doğru yaklaştılar.

Hakan Bulut: Suat abi oltaya geldik diyor.

Suat Sungur. Çok güzel çapari oldu (Kahkahalar)

Filminle ilgili son olarak ne söylemek istersin?

İlker Ayrık: Ailecek seyir edilebilecek, küfürsüz tatlı bir komedi çektik. Umarım izleyenlerimiz beğenirler.

Ellerinize sağlık. Umarım bol kahkahalı ve bol gişesi olur.

30.01.2015

RATİNGKURDU

Bir gönderi yayınlayabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş